מטייל שטייל באזור מעלה עקרבים הבחין ברכב סיטרואן C3 מרוסק על צלע הר, אך באותו הרגע לא ייחס לכך כל חשיבות שכן מסתבר שזה לא מחזה נדיר להיתקל בו באמצע המדבר שכן המדבר בישראל "זרוע" בהמון גרוטאות רכבים.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מה שאותו מטייל לא ידע וקישר באותו הרגע, אלא רק לאחר 5 ימים, הוא שברכב המרוסק הזה נמצאת רננה חורש. רננה יצאה מביתה שבתל אביב בשעות הערב המאוחרות ביום רביעי בחודש אוקטובר 2020 לכיוון המדבר, שאותו כה אהבה, בדרכה לטיול. באחת הפניות החדות של מעלה עקרבים רננה איבדה את השליטה על ההגה, עפה לוואדי, ככל הנראה נהרגה במקום, ועקבותיה אבדו.

 

ביום חמישי משפחתה המודאגת הבינה שנעלמה והחלה לחפשה וביום שישי התרחבו מעגלי החיפושים בסיוע כוחות גדולים ומתנדבים. רק אחרי 5 ימים הגיעה הודעה מאותו מטייל שראה את הרכב שלה במדבר כבר ביום ההעלמות. רק אחרי זמן רב קישר המטייל בין הרכב שראה במקום, הכל כך לא טבעי, לבין החדשות על היעלמה של רננה. במדבר ובצידי הדרכים ישנם עשרות רבות של שלדי רכבים נטושים מזה שנים רבות, ולכן חשב שמדובר ברכב נטוש.

 

רכב המרוסק של רננה
רכב המרוסק של רננה.

יסמין רונאל, אחותה של רננה הבינה בעקבות הטרגדיה שטמונה פה בעיה קשה. המדבר זרוע בשלדי רכבים וגרוטאות אשר מזהמים את המדבר, ובעקבות כך החליטה להקים מיזם בשם "רננה במדבר" אשר יפנה וינקה מהמדבר גרוטאות ושלדי רכבים אלה.

 

למיזם מספר מטרות בינהן מניעת זיהום סביבתי למדבר נטול מתכות, החזרת נוף מדברי עוצר נשימה ובעיקר קיצור זמן הדיווח על תאונות אשר יכול לסייע בהצלת חיים וקיצור זמן חיפושים.
למיזם פתחה עמוד הדסטארט לגיוס כסף ותקציב למימוש החזון; בשלב הראשון ימפו את שלדי הרכבים והגרוטאות אשר פזורים במדבר, יגייסו מתנדבים ותורמים ובשיתוף הרט"ג ומטיילים יסמנו את מיקום השלדה והדרך לפנותה (מנוף, טרקטור או ניסור ופירוק).

 

עמוד הדסטארט להשתתפות ותמיכה במיזם: https://headstart.co.il/project/63489