זיקר (Zeekr), מותג היוקרה לרכבים חשמליים של קבוצת ג'ילי (Geely), מכריז על שיתוף פעולה ראשון עם חטיבת הרכב האוטונומי של גוגל (Waymo). במסגרת שיתוף הפעולה הזה זיקר תייצר עבור גוגל מיניוואן חשמלי בו גוגל תטמיע את הטכנולוגיה האוטונומית שלה. לא מדובר ברכב שנועד לקהל הרחב אלא בדור הבא של המונית האוטונומית של גוגל - RoboTaxi.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הפיתוח של הדגם, המוצג כאן באיורים רשמיים ראשונים, יעשה במרכז הפיתוח האירופי של ג'ילי בשוודיה, אותו מרכז פיתוח המשמש גם את וולוו שכידוע, נמצאת בבעלות מלאה של ג'ילי הסינית. את הרכבים המוכנים ג'ילי תשלח לארה"ב שם Waymo תתקין את החומרה והתוכנה למערכת הנהיגה האוטונומית שלה.

 

זיקר מונית אוטונומית
ללא גלגל הגה.

כפי שאתם יכולים לראות בתמונות, מדובר במונית מאוד מרווחות לנוסעים ומה שאתם עוד יכולים לראות בתמונה זה שלדגם אין גלגל הגה. האם זה אומר גוגל כבר מוכנה לנהיגה אוטונומית מלאה? נאלץ להמתין ולגלות ובשלב זה לא ניתן לומר מתי נגלה את התשובה כי החברות לא מספקות טווח זמן להפעלת הרכבים האלו.

 

זיקר הוקמה ע"י קבוצת ג'ילי רק בחודש באפריל השנה ולה כיום רק דגם אחד בלבד, זיקר 001, שהושק לאחרונה בסין. Waymo מפעילה כיום באריזונה צי מוניות אוטונומיות על בסיס קרייזלר פסיפיקה, הדגמים שזיקר תייצר עבור Waymo יחליפו את צי המוניות הנוכחי של החברה.