ב.מ.וו הציגה את החזון הטכנולוגי שלה לדגמי העתיד. חלק מהיישומים כבר יוצעו בסדרה 3 החדשה.

בחירת הנתיב החסכוני תוך התחשבות בגורמים רבים

חלק מהטכנולוגיות אותן תציג ב.מ.וו בדגמי העתיד שלה הן מהפכניות בצד הבטיחותי או בצד הנוחות לנהג. חלק מהפיתוחים מיועדים לחסכון בדלק ולהגדלת רמת הבטיחות של הרכב, הן עבור הנהג והן עבוד שאר משתמשי הדרך. וחלק אחר, קוריוז שלא מחדש דבר.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

חניה אוטומטית: מערכת החניה האוטומטית, תאפשר לנהג לחנות במקומות צרים במיוחד. לפני שאנשי פולקסווגן קופצים, מדובר במערכת בה הנהג יכול לצאת מהרכב ובלחיצה על השלט, הרכב יחנה לגמרי לבד. הבעיה בכך, שברוב העולם זה עדיין לא חוקי.

 

מערכת סיוע בפקקים: מערכת בקרת השיוט המתקדמת, תאפשר לנהג לקבוע את המרחק מהרכב לפניו, והרכב ייסע ויעצור לפי התנועה כולל הפניית ההגה. מערכת זו היא חלק מפרויקט נסיעה אוטונומית של הרכב שעדיין בשלבי ניסוי.

 

מערכת iDrive חדשה: אמנם המערכת השתפרה עם השנים, אך כעת ב.מ.וו תוסיף משטח מגע, על חוגת השליטה, זה בטח יהיה עוד יותר מסובך לתפעול למרות שזה אמור לחסוך את מספר הצעדים עבור כל פעולה בעיקר בהכנסת יעד חדש למערכת הניווט.

 

מצב "גלישה" בתיבת ההילוכים: ב.מ.וו הוסיפה מצב נוסף לתיבת 8 ההילוכים, שפועל באופן אוטומטי הנקרא מצב "גלישה". כאשר הנהג עוזב את דוושת הגז ולא לוחץ לאחר מכן על הבלמים, תיבת ההילוכים תעבור למצב ניוטרל.

הנתיב החסכוני: מערכת הניווט תציע לנהג בנוסף לנתיב המהיר או הקצר, גם את הנתיב החסכוני ביותר המשקלל הגבלת מהירות, סיבובים חדים, עליות ועוד.

 

הגנה מפני תאונת צד: המערכת תשתמש בחיישני לייזר המותקנים בכל היקף הרכב לזיהוי אפשרות לתאונה ובמקרה כזה, תסיט את ההגה הצידה בכדי למנוע את התאונה. מדובר רק בתאונה של צד אל צד, כלומר התקרבות יתרה לרכב מימין או משמאל.

 

מערכת זיהוי ילדים: שהמערכת תדע לזהות כל מכיר המשדר אות כגון טלפון סלולרי ותדע להתריע לנהג על המצאות של ילד כזה שעשוי לצאת מאחורי רכב חונה.

 

הפגת שעמום ברמזור: המערכת "תדבר" עם הרמזור ותדע כמה זמן הרכב צריך להמתין עד להופעת האור הירוק. בזמן ההמתנה, היא תציג חדשות או משחקים ע"י מסך המולטימדיה.

 

מפתח שהוא ארנק חכם: מפתח הרכב (כרטיס) יוכל לשמש ככרטיס אשראי או ארנק אלקטרוני.

 

אפליקציית סיוע בניידות: האפליקציה תאפשר לנהג, באמצעות מידע מרשת התחבורה הציבורית, אם עדיף לו לנסוע באוטובוס או רכבת וכן לסייע לו במציאת מקום חניה בחניונים חכמים שישדרו את מספר המקומות הפנויים בחניה.

 

דוא"ל בתנועה: המערכת תאפשר לנהג לקבל הודאות דואר אלקטרוני. המערכת תקריא לנהג את ההודעה ותאפשר לו להשיב באמצעות תפעול קולי.

 

מערכת מצב מצוקה: במקרה של תאונה או צורך רפואי, המערכת תוכל להזעיק אוטומטית את הגורמים הרלוונטיים. לא משהו חדש וקיים כבר כמה שנים בארה"ב במערכת OnStar מבית ג'נרל מוטורס.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location