קבוצת עמק איילון, קיבלה אישור לייבא מכוניות פורד לישראל ביבוא מקביל ובקרוב היא תציע גם את פורד פוקוס החדשה.

לראשונה בישראל - ייבוא מקביל של פורד פוקוס

בהודעת הדובר של משרד התחבורה היום (יום רביעי) נמסר כי חודשיים בלבד לאחר שקבוצת "עמק איילון" קיבלה רישיון ליבוא מקביל של כלי רכב, הגיע לארץ משלוח ראשון של מכוניות מתוצרת פורד.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הדגמים הראשונים שישווקו ע"י הקבוצה הם פורד אקספלורר ופורד אדג' ובסוף החודש יגיע משלוח נוסף המכיל גם את פורד פוקוס החדשה. היבוא המקביל נעשה דרך סוכן משנה של פורד בארה"ב ולא ישירות מהיצרן.

 

לדברי מנהלי קבוצת “עמק איילון”, מחירי כלי הרכב שיירכשו באמצעות היבוא המקביל יהיו אטרקטיביים ויתחרו במחירי כלי הרכב הנמכרים כיום על ידי היבואן הישיר. מדובר בחיסכון של אלפי שקלים לכל צרכן. קבוצת עמק איילון יפעילו מערך תחזוקה שייתן מענה לכל כלי הרכב המיובאים על ידם והרוכשים יקבלו את כל התמיכה הנדרשת.

 

יבוא מקביל (כמעט מקביל) של דגמי יוקרה ביבוא אישי, קיים כבר שנים בישראל, אך זו הפעם הראשונה שנעשה יבוא מקביל אמיתי. אמנם עוד חזון למועד ויש להמתין ולראות את היקף היבוא שאין ספק כי הוא יתבסס בתחילה על עשרות עד מאות רכבים ולא אלפים, אך זו ההוכחה שרוב הדברים שיבואני הרכב סיפרו לנו עד היום בדבר העובדה שהם נאלצים לבקש הנחות ענק מיצרנית הרכב בכדי לשווק את המכוניות שלהם במחירים הנוכחיים בישראל, היא רחוקה ברוב המקרים מלהיות נכונה וקשורה רק בנתח הרווחים של יבואני הרכב.

 

השר כץ ציין כי הרפורמה ביבוא המקביל נועדה לעודד את התחרות בענף ולשמר אותו כמסלול נוסף לרכישת רכב בעלות מופחתת. "מדובר באחת הרפורמות החשובות ביותר שבוצעו בשנים האחרונות בישראל בענף הרכב" הוסיף כץ

 

שר התחבורה הוסיף כי ייבוא מכוניות הפורד, באמצעות היבוא המקביל, הינו הסנונית הראשונה המבשרת על מהפכה אמיתית בענף הרכב שתוביל בין היתר להוזלה משמעותית של מחירי כלי הרכב וחלקי החילוף ותאפשר להרחיב את דגמי כלי הרכב המיובאים כיום לישראל.

 

השר כץ ציין כי כניסתם של "שחקנים" נוספים לענף הרכב איננה עוד בגדר תיאוריה אלא מציאות ההולכת ומתממשת הלכה למעשה. "מדובר בבשורה של ממש לאזרחים שתאפשר לשכבות אוכלוסיה נוספות לרכוש כלי רכב במחירים אטרקטיביים. אנו צופים כי בעתיד הקרוב יכנסו לענף הרכב יבואנים מקבילים נוספים" הוסיף כץ.

 

היבוא המקביל של כלי רכב על ידי קבוצת "עמק איילון" התאפשר לאחר שהחברה עמדה בכל הדרישות והתנאים של משרד התחבורה הכוללות בין השאר: תקינה מאושרת, איתנות כלכלית של היבואן, חובה לספק תשתיות תחזוקה נאותות לכלי רכב ומוצרי תעבורה ומתן אחריות לרוכש הרכב.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location