בשל אסון רעידת האדמה ביפן, טויוטה דוחה את השקת הפריוס V ביפן יחד עם השהיית ייצור כל הרכבים.

טויוטה פריוס +

אסון רעידת האדמה ביפן, השפיע רבות על תעשיית הרכב היפנית. הונדה, טויוטה וחברות נוספות, עצרו את הייצור במפעלי ההרכבה מה-14 במרץ לפחות עד ל-26 למרץ ובארה"ב כבר מורגש מחסור בדגמים מסוימים של טויוטה. גם כאשר יחזרו המפעלים לעבוד, עדיין לא יהיה זה בתפוקה מלאה שכן חלק מספקי החלקים לרכבים, סגרו את שערי מפעליהם ללא תאריך יעד לפתיחה מחודשת.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

טויוטה הודיע לאחרונה למפעלי הייצור שלה ביבשת אמריקה (ארה"ב קנדה ומקסיקו) שיהיו מוכנים לעצור את הייצור או להאט אותו בשל חוסר יכולתה לספק להם חלקים שונים לייצור הרכבים בין אם המיוצרים ע"י טויוטה עצמה או ע"י ספקי משנה.

 

לא רק טויוטה נפגעה מאסון רעידת האדמה, גם הונדה וניסאן, סגרו את מפעליהם ביפן עד ה-25 למרץ, אך דוברי החברות הודיע שבכל הקשור במפעלי ההרכבה בצפון אמריקה, ייצור הרכבים יימשך כרגיל.

 

יפן היא ספקית חלפים מהגדולות בעולם עבור לא מעט מיצרניות הרכב בכל העולם. דבר זה גרם לג'נרל מוטורס לסגור שני מפעיל הרכבה בארה"ב (מנועים ומסחריות) בשל מחסור בחלקים המגיעים מיפן.

 

בנוסף לכל זאת, טויוטה שהייתה אמורה להשיק השבוע את הפריוס V, דחתה את שיווקה עד להודעה חדשה . שיווקה של הפריוס V בארה"ב, נותר כמתוכנן לסוף קיץ 2011. לגבי גרסתה האירופאית של הפריוס V הנקראת פריוס + וכוללת 7 מושבים במקום רק 5 ב-V (שתגיע גם לישראל), היא תשווק כמתוכנן לקראת סוף 2011.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location