2024 טסלה מודל 3 החדשה
טסלה מודל 3 החדשה.
2024 טסלה מודל 3 החדשה
טסלה מודל 3 החדשה.

כשש שנים לאחר שהציגה לראשונה את המודל 3, טסלה חושפת כעת את דגמי 2024 המחודשים של הדגם המציגים מתיחת פנים מקיפה במיוחד הכוללת, בין היתר, עיצוב חיצוני מעודכן, גלגל הגה חדש, עיצוב חדש לתא הנוסעים, תוספת של כ-12% לטווח הנסיעה ועוד. לפי טסלה, כ-50% מהרכיבים בדגם חדשים או מעודכנים. טסלה מודל 3 החדשה כבר זמינה לרכישה באתר של טסלה ישראל במחיר של החל מ-205,630 ₪.

 

דגמי 2024 של טסלה מודל 3 זכו לעיצוב חדש לחזית הדגם עם פנסים חדשים וצרים יותר ועיצוב חדש לפגוש הקדמי שמעלים את "האף הפחוס" שהפך לאחד מסימני ההיכר של הדגם. מהפרופיל זו אותה מודל 3 מוכרת רק עם גימור שונה למסגרת החלונות, ידיות הדלתות ועיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים. מאחור נמצא פנסים חדשים עם חתימת תאורה דומה לזו של הדגם הנוכחי אך המראה מודרני ומלוטש יותר ללא ספק. נמצא גם עיצוב מעודכן לפגוש האחורי במראה דינמי יותר ושני גוונים חדשים של אפור ואדום נוספו למבחר הצבעים. העיצוב החדש האריך במעט את הדגם (4720 מ"מ) וגם אפשר לטסלה להגדיל במעט את נפח תא המטען האחורי. 

 

2024 טסלה מודל 3 החדשה
טסלה מודל 3 החדשה.

תא הנוסעים של המודל 3 החדשה מציג עדכון מקיף יותר עם עיצוב חדש לחלוטין לדשבורד ולדלתות ועיצוב מעודכן לקונסולה בין המושבים. העיצוב נקי ומינימליסטי מאוד כבעבר אך מודרני יותר למראה, גם בזכות השימוש בחומרים עדכניים יותר וגם בזכות התוספת של תאורת אווירה צנועה על הדלתות ולאורך הדשבורד בצמוד לשמשה הקדמית. כצפוי, טסלה התקינה בדגם גלגל הגה חדש עם כפתורי מגע שנלקחו ישירות מהמודל S, זה גם אומר שטסלה הסירה את מוט האיתות ההילוכים - על ההילוכים תשלטו כעת באמצעות החלקת האצבע על המסך - וזה כבר פחות חיובי ופחות ידידותי למשתמש. מה שכן חיובי הוא שבמקום צופר ככפתור מגע, הצופר כעת הוא כמו בכל רכב נורמלי, על טבור ההגה. 

 

2024 טסלה מודל 3 החדשה תא הנוסעים
עיצוב חדש לדשבורד ולדלתות ותוספת של תאורה אווירה.

הקונסולה בין המושבים זכתה לעיצוב מעודכן עם כיסוי נגלל למחזיקי הכוסות ותא האחסון. כבעבר, כל השליטה על שלל מערכות הרכב מתבצעת דרך המסך המרכזי החדש והאיכותי יותר שנותר באותו גודל כבעבר ("15.4). טסלה התקינה בדגם מערכת מיזוג חדשה כך שכעת אתם יכולים לשלוט בנפרד על זרימת האוויר במושב הנוסע, תוספת של מיקרופונים לשיפור איכות השיחה, מערכת שמע מעודכנת עם 17 רמקולים בדגם LR - אך רק 9 בדגם RWD הבסיסי, שקע USB מתחת למשענת המרכזית בהספק של עד 65W ועוד. טסלה הוסיפה תמיכה ברכיש תקשורת UWB כך שכעת המפתח הדיגיטלי (הסלולרי שלכם) יהיה אמין ויציב יותר לעומת תקשורת BT רגילה

במושב האחורי טסלה הוסיפה מסך מגע "8 בסגנון המודל S המאפשר ליושבי השורה השנייה שליטה על השמע, עוצמת המאוורר וכיוון האוויר לשורה השנייה, חימום המושבים, צפייה בשירותי הזרמת מדיה כדגון Youtube, Netflix ועוד. ריפודי המושבים מלפנים ומאחור עודכנו ולצד זה, למושבים הקדמיים יש כעת גם אוורור בנוסף לחימום. 

 

2024 טסלה מודל 3 החדשה תא הנוסעים
מסך מרכזי חדש ואיכותי יותר וגלגל הגה חדש.

לפי טסלה, החומרים החדשים המרכיבים את תא הנוסעים יחד עם תוספת של חומרי בידוד וזיגוג כפול לכל החלונות, ולא רק מלפנים בדגם היוצא, אפשרו לה להפחית את חדירת הרעשים השונים לתא הנוסעים בכ-20% עד 30% וכך להפוך את הנסיעה לשקטה עוד יותר. 

 

נוחות נסיעה היא לא אחת מהנקודות החזקות של המודל 3 הנוכחית וגם את זה טסלה דאגה לשפר בדגם המחודש. השיפור הזה כולל התקנה של בולמים וקפיצים שונים, שינוי לזוויות המתלה, תותבים (בושינג) חדשים ועוד. 

 

מה לא השתנה כלל? מערכת ההנעה נותרה ללא כל שינוי, כך גם הסוללה והביצועים, אך העיצוב החדש של הדגם אפשר לטסלה להפחית את מקדם הגרר של הדגם מ-0.23 ל-0.219 ובכך לשפר את נצילות מערכת ההנעה. התוצאה היא שיפור של טווח הנסיעה שעומד כעת על 513 ק"מ במקום 491 ק"מ בדגם הבסיס עם הנעה אחורית ובדגם מודל 3 LR עם הנעה כפולה טווח הנסיעה עומד כעת על 629 ק"מ במקום 602 ק"מ. נתוני הביצועים נותרו ללא שינוי עם נתון 0-100 קמ"ש של 6.1 שניות ו-4.4 שניות אך בשני הדגמים המהירות המרבית נמוכה יותר כעת ועומדת על 201 קמ"ש. בשלב זה טסלה עדיין לא הציגה את גרסת הביצועים של הדגם, המודל 3 פרפורמנס, דגם זה כנראה זכה ליותר שינויים במערכת ההנעה כך שנאלץ להמתין ולגלות מה נעשה בדגם זה.

 

2024 טסלה מודל 3 החדשה
טסלה מודל 3 החדשה.

טסלה מודל 3 החדשה כבר מופיעה באתר של טסלה ישראל כאשר דגם טסלה מודל 3 RWD הבסיסי משווק כעת במחיר של החל מ-205,630 שקל (עם מועד אספקה משוער לחודשים אוק׳ – נוב׳ 2023) והמחיר של המודל 3 LR AWD עומד כעת על החל מ- 242,767 שקל, כך שלעומת הדגם היוצא מדובר בתוספת מחיר של 13,000 שקל לדגם הבסיס ו-3,714 שקל לדגם טווח ארוך. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 83

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.