לפני מספר חודשים טסלה עדכנה באירופה את טווח הנסיעה של דגמי מודל 3 LR לנתון של 614 ק"מ לעומת 580 ק"מ בעבר (בתקן WLTP האירופי). כעת, העדכון הזה הגיע למזמיני הדגם בישראל עם מועד אספקה של נובמבר 2021. בשאר הדגמים, טווח הנסיעה נותר ללא שינוי.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מהיכן הגיע השינוי הזה? טסלה מעולם לא הייתה נדיבה בפרטים בנושאים אלו אך מה שכן ברור הוא שמדובר במעבר מסוללות מתוצרת LG לסוללות מתוצרת פנסוניק דבר שאפשר להגדיל את קיבולת הסוללה מכ- 75kWh לקיבולת של 82kWh, גם זה נתון שטסלה עצמה לא מספקת.

 

האם זה שינוי משמעותי במיוחד? לא בטוח. צריך לזכור שלכל סוללה הרכב כימי שונה המשפיע על התכונות של הסוללה. לדוגמה, גם אם לסוללות של פנסוניק קיבולת גדולה יותר, יתכן כי בזרם גבוה הקיבולת שלהם שווה או נמוכה יותר מזו של סוללות LG כך שבנסיעה רצופה במהירות גבוהה תקבלו בסוף טווח נסיעה זהה. יתכן כי הסוללות של LG יעילות יותר בטמפרטורות נמוכות כך שהמערכת צריכה לחמם יותר את הסוללות של פנסוניק דבר הגורר כמובן בזבוז אנרגיה כך שבמזג אוויר קר יתכן כי הטווח יהיה זהה. בנוסף, יש את נושא הספק הטעינה או בריאות הסוללה לאורך זמן וגם כאן יש הבדלים בין הסוללות השונות בתנאים שונים. 

 

אז כן, קיבולת הסוללה גדולה יותר אך מכיוון שמבחני WLTP נעשים בתנאים מסוימים מאוד יתכן שבפועל השינוי כלל לא יהיה מורגש או מורגש רק במעט. מחיר הדגם, בכל מקרה, נותר ללא שינוי על 236,823 ₪ לפני תוספות.