"1000 אירו על כל פורד שתימכר ללא הנחה”, זה מה שהוצע לפי שר התחבורה לאיילון מוטורס ע"י חברת פורד בכדי שלא תתחרה בדלק מוטורס.

חברת פורד מוכנה לשלם ליבואן המקביל בכדי למנוע תחרות

בתחילת חודש מאי, פרס שר התחבורה, ישראל כץ, בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו על כך שהורה לפתוח בתהליך שימוע לחברת פורד בשל תלונה של חברת הייבוא המקביל "איילון מוטורס" על כך שחברת פורד פועלת למנוע תחרות בשוק הישראלי.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

היום (חמישי) מעדכן אותנו שר התחבורה בהתפתחויות חדשות בנושא שאם נתמצת אותן, אז לפי שר התחבורה חברת פורד העולמית למעשה מציעה לחברת "איילון מוטורס" 1000 אירו פיצוי על כל מכונית פורד שלא תימכר בהנחה בישראל, זאת כמובן בכדי למנוע תחרות בשוק הישראלי באמצעות ייבוא מקביל.

 

לשון הודעת השר במלואה: "אני ממשיך לעדכן אתכם באשר לחברת "פורד" ומעלליה: היום זומנו לפגישה שלושה בכירים בשגרירות האמריקנית לשיחת נזיפה והתראה על מנת להבהיר להם שלא יעלה על הדעת שחברה אמריקנית, במקרה הזה "פורד", מנסה למנוע תחרות ולהגן על ייבוא רכב באופן בלעדי וכי התנהלות זו אינה מקובלת עלינו. היא נוגדת את החלטת הממשלה ואת תפיסת עולמנו הכלכלית שמושתתת על עקרונות אמריקניים שכוללים תחרות ושוויון.

 

אלו הם העקרונות שמנחים אותנו גם באשר לענף הרכב ואנו דרשנו להבהיר באופן חד משמעי שאם האמריקנים לא יתערבו במקרה הזה, אנו נמנע מחברת "פורד" ולצורך העניין, מכל חברה אמריקנית אחרת שתתנהל כמוה, לייבא מכוניות לישראל.

 

"פורד" זומנה כאן לשימוע כיוון שניסתה למנוע תחרות והיא אף הודתה כי זו המדיניות שלה. מאז למדנו עוד דברים חדשים על התנהלות החברה – הייבואן המקביל הראשון בישראל, איילון מוטורס, נקרא לפגישה עם סוכן המשנה באירופה עמו הוא חתם על ההסכם ושם הוצע לו פיצוי על סך 1000 יורו כפיצוי על כל רכב שלא ימכור כאן בהנחה.

 

התנהגות זו גובלת בבריונות ואנו לא נאפשר אותה. בקרוב יושלם כאן הליך החקיקה בכנסת שייאפשר למנוע את עבודתם של ייבואני רכב שידרסו את התחרות החופשית. את זאת הבהרנו היום לגורמים האמריקנים והזהרנו אותם – אם הם אינם מעוניינים להתערב כעת כשחברת "פורד" מפרה את עקרונות הממשלה, אל להם לפנות אלינו ולהתערב כשנאסור על "פורד" ייבוא רכבים לישראל.

 

אני נחוש להמשיך ולקדם את הרפורמה בענף הרכב, להביא להשלמת החקיקה ופתיחת התחרות שתוריד עבור כולכם את יוקר המחייה בישראל. “