ב.מ.וו M4 GT4
ב.מ.וו M4 GT4.
ב.מ.וו M4 GT4
ב.מ.וו M4 GT4.

ב.מ.וו M4 CSL החדשה שנחשפה לאחרונה היא המכונית הכביש הקיצונית ביותר של ב.מ.וו שאתם יכולים כיום לרכוש עבור נהיגת מסלול, אם יש לכם קצת יותר כסף, 187,000 אירו, ואתם מעוניינים להתחרות במרוצי קטגוריית הסאלון GT4, ב.מ.וו מציעה כעת את דגם M4 GT4 החדש המבוסס על אותה M4 CSL אך קיצונית הרבה יותר וכמובן שגם לא חוקית לכביש. 

 

אמנם יש מזגן, עבור ימי אימון בהם אתם לא חייבים להתבשל בחום, אך זה פחות או יותר אביזר הנוחות היחידי שנותר מה- M4 שכן כל השאר, כולל כל הדיפונים המושבים וכו', הוסרו לחלוטין מתא הנוסעים. מה שכן נמצא זה מושב באקט של ריקארו, גלגל מרוצים מקרבון מבית FANATEC עליו נמצא כפתור המאפשר בחירה מבין 10 מצבי הגדרה לבקרת המשיכה (אין כמובן בקרת יציבות) וכן, חברת FANATEC זו אותה חברה המייצרת מערכות היגוי ודוושות לסימולטור נהיגה מתקדם. בחלל תא הנוסעים נמצא גם כלוב התהפכות מלא, מיכל דלק מוגדל ייעודי לרכבי מרוץ וכפי שאתם יכולים לראות, הכל חשוף ומותקן בצורה כזו שיהיה קל ומהיר לטיפול או תחזוקה. 

 

2022 ב.מ.וו M4 GT4
ב.מ.וו M4 GT4.

בצד החיצוני נמצא פגושים מיוחדים מקרבון לטובת שיפור כוח ההצמדה, כולל כנף אחורית עצומה שנלקחה מדגם GT3. הגג ומכסה המנוע עשויים מקרבון וכך עוד חלקים שונים, הכל כמובן לטובת הפחתת המשקל. הדגם נשען על בולמים מתכווננים (ידנית) מבית KW שתוכננו במיוחד עבור הדגם והרוכשים יוכלו להתאים להם מספר קפיצים שונים מבית H&R. בכדי שזוויות המתלה לא ישתנו בזמן מרוץ לא תמצאו כאן ברגי כיוון כמו ברכבים רגילים, את הזוויות משנים באמצעות לוחיות מתכת עליהן סוגרים ברגים רגילים ולא ברגי כיוון שנוטים להשתחרר די בקלות. 

 

ב.מ.וו M4 GT4
ב.מ.וו M4 GT4.

בחזית הדגם אנחנו מוצאים את אותו מנוע של M4 CSL, מנוע 3.0 ליטר שישה צילינדרים טווין-טורבו בהספק מרבי של 550 כ"ס ומומנט מרבי של 66.2 קג"מ, לרוכשים אפשרות לשינוי מפת ניהול המנוע בהתאם להספק המרבי המותר במרוצים שונים. בניגוד לדגם CSL, כאן המנוע משודך לתיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים ולא לתיבת 8 הילוכים אוטומטית. לא רק התיבה שונה אלא גם הדיפרנציאל שכן בדגם GT4 הותקן דיפרנציאל "קשוח" יותר מבית DREXLER שגם זכה ליחידת קירור נפרדת. 

2022 ב.מ.וו M4 GT4

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

היה הראשון להגיב.