חטיבת צפון אמריקה של מאזדה חושפת כעת רשמית את מאזדה 3 טורבו החדשה המצוידת במנוע 2.5 ליטר טורבו Skyactiv-G 2.5T בהספק מרבי של 250 כ"ס ומומנט מרבי של 44.1 קג"מ. המנוע משודך לתיבת 6 הילוכים אוטו' ולמערכת הנעה כפולה AWD.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

ההספק הזה מתקבל אם תעשו שימוש באוקטן 98, באוקטן נמוך יותר ההספק המרבי עומד על 230 כ"ס והמומנט המרבי על 42.8 קג"מ. מאזדה עושה שימוש במנוע הזה גם במאזדה CX-9, מאזדה CX-5 ובמאזדה 6, אך במאזדה דואגים לציין כי המנוע זכה לכיול ספציפי עבור מאזדה 3 בכדי "לספק יכולות דינמיות ייחודיות להן מצפים הלקוחות שלנו".

 

מאזדה 3 טורבו
מאזדה 3 טורבו.

בשלב זה מאזדה לא חושפת את נתוני הביצועים עם המנוע החדש, אך עם הנתונים האלו והנעה כפולה אפשר לצפות לנתון בגזרת ה-6 שניות, פלוס-מינוס. פרטים נוספים ותמונות נוספות של הדגם מאזדה תחשוף לקראת השקת הדגם בהמשך השנה.

בצד הויזואלי, מאזדה 3 טורבו מבדילה עצמה באמצעות גימור בשחור מבריק לגריל הקדמי (בדגם הסדאן), מראות הצד, חישוקי ה-"18, תג 'TURBO' על דלת תא המטען וסופיות אגזוז בולטות מאחור. מה שמאזדה לא מציינת הוא האם נעשו גם שינויים בכיול המתלים וההיגוי או האם הותקנה בדגם מערכת בלימה משודרגת. סביר להניח שבוצעו שינויים בתחום זה אבל העבודה שמאזדה לא מציינת את זה אומרת לנו שאולי מדובר במשפחתית חזקה ומהירה אך לא כזו שנועדה להתחרות בדגמים כגון גולף GTI.

 

2021 מאזדה 3 טורבו
מאזדה 3 טורבו.

בשוק האמריקאי לפחות מאזדה 3 טורבו החדשה תשווק ברמת גימור גבוהה עם עם מולטימדיה "8.8, מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, תצוגה עילית, מצלמה אחורית, מפתח חכם, בקרת אקלים מפוצלת, ריפודי עור, חלון גג, בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, תאורת LED מלאה עם אור גבוה אוטומטי ועוד. מי שירצה קצת יותר יוכל לשדרג לרמת הגימור Premium Plus.