28,174 רכבים חדשים נמסרו בחודש אוגוסט האחרון, מספר זהה לאוגוסט אשתקד. מתחילת השנה נמסרו בישראל ע"י יבואני הרכב השונים 231,514 רכבים חדשים כך שמדובר בגידול של 8.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, להזכירכם 2025 הייתה שנת שיא של כל הזמנים (293,591 מסירות) כך שאנחנו בהחלט בדרך לשבור שיא נוסף.
אומודה-ג'אקו מחזיקות במקום הראשון בטבלה עם מסירות של 29,950 רכבים, נתון מופרך למותגים שלא הכרנו לפני שנתיים, שני מותגים מבית צ'רי שהם בסך הכל צ'רי בעיצוב וסגנון אחר. צ'רי עצמה מחזיקה במקום השני בטבלה עם מסירות של 24,005 רכבים חדשים. אם זה לא מספיק לכם, אז צ'רי תשווק בקרוב עוד מותג בישראל - ליפאס.
עשרת המותגים הנמכרים ביותר 1-8.2026 |
||
| יצרן | מסירות | |
|---|---|---|
| 1 | אומודה ג'אקו | 29,950 |
| 2 | צ'רי | 24,005 |
| 3 | טויוטה | 23,794 |
| 4 | יונדאי | 21,072 |
| 5 | קיה | 19,244 |
| 6 | BYD | 15,791 |
| 7 | סקודה | 15,587 |
| 8 | MG | 9,893 |
| 9 | ג'ילי | 5,589 |
| 10 | אקספנג | 4,011 |
טויוטה ירדה למקום השלישי בטבלה עם מסירות של 23,794 רכבים חדשים כך שעבור המותג מדובר בירידה של 8.8%, גם יונדאי שבמקום השלישי, עם מסירות של 21,072 רכבים, רושמת ירידה של 17.2%. קיה סוגרת את החמישייה הראשונה עם מסירות של 19,244 רכבים חדשים והיא היחידה מהמותגים המערביים בראש הטבלה שרושמת גידול במסירות של 5.7%.
נציין את BYD שהחלה את השנה קצת חלש (גם כי הייתה ללא האוטו 3) אך במחצית השנייה רשמה התאוששות מרשימה והיא סוגרת את החודש השמיני של השנה עם מסירות של 15,791 רכבים חדשים וגידול של 72.2%. נציין לחיוב גם את מותג MG, המותג הסיני הוותיק ביותר בישראל למעשה, שבזכות דגמים נכונים בתמחור נכון ותחרותי במיוחד, כמו במקרה של ה- S9, רושמת את השנה הטובה ביותר שלה אי פעם בשוק הישראלי עם מסירות של 9,893 רכבים המהווים גידול של 41.4%. גם ג'ילי רושמת התאוששות נאה עם מסירות של 5,589 רכבים חדשים המהווים גידול של 119.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
לא פחות מ-27 מותגים מסין משווקים כיום בישראל (מתוך 77 מותגים) וזה עוד לפני שאנחנו מחשיבים מותגים שהם בבעלות סינית. מכיוון שהמפץ הסיני הוליד מספר קטן מאוד של יבואנים חדשים, בסופו של דבר זה די משחק סכום אפס מבחינת היבואנים הגדולים והמוכרים, עבור מרביתם לפחות. מה יקרה בשנה הבאה עם הרצון לשינויים מצד האוצר בכל הקשור לפרת המזומנים הנקראת רכבי פלאג-אין? נחייה ונראה, אך בתכלס כל עוד תישאר ההטבה למי שלוקח רכב פלאג-אין או חשמלי בליסינג ממקום העבודה, כנראה שגם בשנה הבאה רכבי פלאג-אין יהוו את חוד החנית של שוק הליסינג בישראל. מתחילת השנה נמסרו בישראל 57,726 רכבי פלאג-אין, כפול ממספר החשמליות העומד על 27,259 רכבים.
מבחינת רכבים ירוקים/חסכוניים יותר, בסך הכל נמסרו בישראל 158,791 רכבים עם הנעה היברידית, פלאג-אין או חשמלית - 68% משוק הרכב החדש בישראל. עם מחירי הדלק שרק ממשיכים לעלות וכבר חצו את רף ה-8 שקלים לליטר, די ברור כי הסגמנט הזה רק ימשיך ויתחזק.
מסירות רכב חדש בישראל - ינואר - אוגוסט 2026 |
||||
| יצרן | מסירות 1-8.2026 | מסירות 1-8.2025 | שינוי | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | אומודה ג'אקו | 29,950 | 10,851 | 176.0% |
| 2 | צ'רי | 24,005 | 17,429 | 37.7% |
| 3 | טויוטה | 23,794 | 25,899 | -8.1% |
| 4 | יונדאי | 21,072 | 25,445 | -17.2% |
| 5 | קיה | 19,244 | 18,201 | 5.7% |
| 6 | BYD | 15,791 | 9,170 | 72.2% |
| 7 | סקודה | 15,587 | 15,491 | 0.6% |
| 8 | MG | 9,893 | 6,994 | 41.4% |
| 9 | ג'ילי | 5,589 | 2,545 | 119.6% |
| 10 | אקספנג | 4,011 | 5,076 | -21.0% |
| 11 | סיטרואן | 3,895 | 3,449 | 12.9% |
| 12 | טסלה | 3,162 | 2,347 | 34.7% |
| 13 | ניסאן | 3,153 | 5,223 | -39.6% |
| 14 | מיצובישי | 3,025 | 5,097 | -40.7% |
| 15 | סיאט | 2,748 | 5,341 | -48.5% |
| 16 | דיפאל | 2,571 | 881 | 191.8% |
| 17 | ב.מ.וו | 2,512 | 2,577 | -2.5% |
| 18 | סובארו | 2,411 | 3,220 | -25.1% |
| 19 | לינק אנד קו | 2,377 | 1,925 | 23.5% |
| 20 | סוזוקי | 2,334 | 3,750 | -37.8% |
| 21 | מרצדס | 2,204 | 1,338 | 64.7% |
| 22 | מאזדה | 2,089 | 7,920 | -73.6% |
| 23 | KGM | 1,965 | 1,544 | 27.3% |
| 24 | פולקסווגן | 1,958 | 2,498 | -21.6% |
| 25 | לקסוס | 1,944 | 1,874 | 3.7% |
| 26 | אופל | 1,815 | 1,087 | 67.0% |
| 27 | פיג'ו | 1,698 | 2,625 | -35.3% |
| 28 | אודי | 1,671 | 1,742 | -4.1% |
| 29 | דאצ'יה | 1,634 | 1,340 | 21.9% |
| 30 | רנו | 1,633 | 1,976 | -17.4% |
| 31 | זיקר | 1,466 | 1,377 | 6.5% |
| 32 | ליפמוטור | 1,299 | 715 | 81.7% |
| 33 | GAC | 1,242 | 0 | |
| 34 | ORA | 1,075 | 256 | 319.9% |
| 35 | קופרה | 1,045 | 1,259 | -17.0% |
| 36 | איסוזו | 1,015 | 1,323 | -23.3% |
| 37 | וולוו | 1,002 | 1,531 | -34.6% |
| 38 | פיאט | 639 | 470 | 36.0% |
| 39 | פורד | 577 | 419 | 37.7% |
| 40 | לנד רובר | 574 | 553 | 3.8% |
| 41 | הונדה | 563 | 345 | 63.2% |
| 42 | הונגצ'י | 528 | 567 | -6.9% |
| 43 | פוטון | 498 | 233 | 113.7% |
| 44 | שברולט | 489 | 576 | -15.1% |
| 45 | וויאה | 481 | 351 | 37.0% |
| 46 | ג'יפ | 461 | 620 | -25.6% |
| 47 | MINI | 397 | 303 | 31.0% |
| 48 | דונגפנג | 330 | 930 | -64.5% |
| 49 | IM מוטורס | 296 | 0 | |
| 50 | סמארט | 289 | 882 | -67.2% |
| 51 | אווטאר | 273 | 56 | 387.5% |
| 52 | ג'נסיס | 247 | 334 | -26.0% |
| 53 | מקסוס | 245 | 1,235 | -80.2% |
| 54 | קאדילק | 215 | 46 | 367.4% |
| 55 | פורשה | 167 | 164 | 1.8% |
| 56 | אלפא רומיאו | 149 | 256 | -41.8% |
| 57 | אינפיניטי | 82 | 2 | 4000.0% |
| 58 | JAC | 77 | 352 | -78.1% |
| 59 | יודו | 16 | 1 | 1500.0% |
| 60 | פרארי | 14 | 9 | 55.6% |
| 61 | בנטלי | 12 | 14 | -14.3% |
| 62 | אלפין | 9 | 0 | |
| 63 | NIO | 3 | 68 | -95.6% |
| 64 | DS | 3 | 1 | 200.0% |
| 65 | איווקו | 1 | 0 | |
| 66 | אסטון מרטין | 0 | 5 | -100.0% |
| 67 | BAIC | 0 | 54 | -100.0% |
| 68 | פורטינג | 0 | 820 | -100.0% |
| 69 | SERES | 0 | 1,330 | -100.0% |
| 70 | NETA | 0 | 13 | -100.0% |
| 71 | סקייוול | 0 | 244 | -100.0% |
| 72 | סאנגיונג | 0 | 2 | -100.0% |
| 73 | אבארט | 0 | 30 | -100.0% |
| 74 | EVeasy | 0 | 116 | -100.0% |
| 75 | WEY | 0 | 12 | -100.0% |
| 76 | מזראטי | 0 | 1 | -100.0% |
| 77 | SWM | 0 | 9 | -100.0% |
| סה"כ | 231,514 | 212,739 | 8.8% | |



