קוניגסג יסקו אבסלוט תהיה המכונית המהירה ביותר אי פעם של קוניגסג עם מהירות מרבית של מעל ל-500 קמ"ש.

 

בזמן שכל העיניים היו נשואות אל הקוניגסג ג'מרה, מכונית ה-4 מושבים פלאג-אין הראשונה של קוניגסג המסוגלת להאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש בזמן של 1.9 שניות, קוניגסג הציגה במקביל את ה- יסקו אבסלוט, מכונית שנועדה לשבור את שיא המהירות למכונית חוקית לכביש עם מהירות מרבית של "מעל ל-500 קמ"ש".

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

היסקו אבסלוט (Jeso Absolute) היא למעשה גרסה מיוחדת של היסקו אשר הוצגה אשתקד בז'נבה, רק שבעוד זו האחרונה נועדה למסלול ומייצרת מקסימום של כוח הצמדה, מעל ל- 1000 ק"ג, זו הראשונה נועדה לדבר ההפוך, מינימום גרר ומקסימום מהירות - מעל ל-500 קמ"ש לפי קוניגסג. רק בכדי להבין את ההבדלים,הל- יסקו מייצרת כוח הצמדה של 800 ק"ג במהירות של 250 קמ"ש, 1000 ק"ג ב-275 קמ"ש ומקסימלי של 1400 ק"ג, ל- יסקו אבסלוט כוח הצמדה של 40 ק"ג בלבד במהירות של 250 קמ"ש ומקסימלי של 150 ק"ג. 

 

קוניגסג יסקו אבסלוט
קוניגסג יסקו אבסלוט.

בכדי להשיג את השיא הזה קוניגסג הסירה את הכנף העצומה של היסקו במפצל זרימה שנועד להקטין את כוח ההצמדה, ביצעה מספר שינויים בעיצוב והשיגה מקדם גרר CD נמוך במיוחד של 0.278. לפי קוניגסג ליסקו הרגילה אפשרות למהירות מרבית של 483 קמ"ש, שלא נבדקה עד היום, היסקו אבסלוט תוכל כבר לעבור בקלות את ה-500 קמ"ש בתנאים הנכונים, כלומר כביש ישר ומספיק ארוך ומזג אוויר אידיאלי.

 

קוניגסג יסקו
האחת למהירות מרבית על הכביש (משמאל), השנייה על המסלול.

על הנעת הדגם אחראי מנוע 5.0 ליטר V8 טווין טורבו, עם יחס דחיסה נמוך במיוחד של 8.6:1 המאפשר גדישה בלחץ גבוה במיוחד. המייצר הספק מרבי של 1298 כ"ס בשימוש בדלק רגיל או 1625 כ"ס בשימוש בדלק E85 (עד 85% אתנול). הכוח אל הגלגלים האחוריים עובד דרך תיבת 9 הילוכים אוטו' חדשה LST שכמו כל דבר בקוניגסג היא התקדמות טכנולוגית מרשימה. היא מהירה יותר מתיבת DCT כפולת מצמדים ובנוסף גם קטנה יותר פיזית וקלה יותר ב-30 ק"ג מתיבת השבעה הילוכים DCT בה קוניגסג עשתה שימוש בעבר.

בקוניגסג מציינים כי זה הדגם המהיר ביותר שהם אי פעם בנו והם אי פעם ייבנו. למי שתוהה לגבי שמו של הדגם, Jerko, זה השם של האבא של קריסטאן ואן קוניגסג, המייסד של קוניגסג והמוח מאחורי יצירות המופת המוטוריות האלו.

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

אז הכתבה הזאת היא בעצם המלצה לרכב המושלם לגוש דן ולכבישי בארץ בכלל ???

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location