2024 אקספנג מונה M03
אקספנג מונה M03.
2024 אקספנג מונה M03
אקספנג מונה M03.

אקספנג חושפת לראשונה את המונה M03, המשפחתית ליפטבק החשמלית החדשה של המותג שהיא הדגם הראשון של מותג המשנה מונה (MONA) החדש של אקספנג, תחתיו החברה תשווק מכוניות חשמליות במחיר נגיש המיועדות למשפחות צעירות. השם MONA הוא קיצור של Made Of New AI והוא בא להדגיש כי בתכנון ועיצוב הדגם נעשה שימוש בטכנולוגיית AI. 

 

בשלב זה מדובר רק בחשיפה מוקדמת של הדגם, כחודש לפני תחילת השיווק של האקספנג M03 בשוק הבית הסיני שם לדגם יוצמד תג מחיר אטרקטיבי במיוחד כך שאם הדגם ישווק גם מחוץ לשוק הסיני אתם יכולים לצפות למשפחתית חשמלית במחיר מקביל לזה של משפחתיות בנזין/הייבריד. זה המקום לציין כי לאקספנג כבר יש משפחתית חשמלית אחרת, אקספנג P5 שהוצגה עוד בשנת 2021. 

 

2024 אקספנג מונה M03
אקספנג מונה M03.

לאקספנג מונה M03 אורך של 4.78 מטר, רוחב של 1.89 מטר, גובה של 1.44 מטר ובסיס גלגלים של 2.81 מטר כך שמדובר במשפחתית גדולה ומרווחת ובזכות מרכב הליפטבק של הדגם (בדומה לסקודה אוקטביה לדוגמה) לדגם יש גם תא מטען נגיש ושימושי בנפח גדול במיוחד של 621 ליטר, זה נתון יוצר דופן בפני עצמו ויוצא דופן במיוחד בתעשיית הרכב הסינית שלרוב לא שמה דגש על חלל תא המטען, כך זה בשוק בו עד לפני זמן לא רב משפחה הייתה לא יותר משני הורים וילד אחד בלבד. 

 

אקספנג M03 תשווק עם מבחר של שתי יחידות הנעה חשמליות עם מנוע אחורי בלבד: האחת בהספק של 190 כ"ס עם סוללת LFP שתאפשר לדגם טווח של 515 ק"מ בתקן הסיני והשנייה בהספק של 218 כ"ס עם סוללת LFP גדולה יותר שתאפשר טווח נסיעה של 620 ק"מ. את נתוני הביצועים, טעינה או קיבולת הסוללה אקספנג עדיין לא חושפת, סוללת ה- LFP היא מתוצרת BYD. 

 

אקספנג מונה M03 משפחתית חשמלית
אקספנג מונה M03.

כדי להשיג טווח נסיעה ארוך יחסית בדגם שמיועד להיות זול, אקספנג השקיעה לא מעט בתכנון האווירודינמי של הדגם והשיגה מקדם גרר אולטרה נמוך העומד על 0.194 בלבד. על עיצוב הדגם אחראי JuanMa Lopez שהיה בעבר מעצב תאי הנוסעים של למבורגיני, סיאט ואודי, עבד במשך כעשור כמעצב ראשי בפרארי והוא היה אחראי גם לחלק מהעיצובים של דגמי BYD בעבר. לאקספנג הוא הגיע רק לפני מספר חודשים, כך שלא ברור עד כמה היה מעורב בפועל בעיצוב הדגם אך הוא בהחלט לקח חלק על הבמה בעת חשיפת הדגם. 

 

אקספנג מונה M03 חשמלית
אקספנג מונה M03.

כאמור, בשלב זה מדובר רק בחשיפה מוקדמת של הדגם, פרטים נוספים אקספנג תחשוף במהלך החודש הבא. אקספנג מונה M03 היא בהחלט מסוג החשמליות שהיינו שמחים לפגוש כאן בישראל שכן מדובר במכונית חשמלית עם פוטנציאל להיות אחת החשמליות הנמכרות ביותר בישראל, כל עוד התמחור האטרקטיבי שהוצג בשוק הסיני יתורגם למחיר אטרקטיבי בהמרה לשקלים. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 32

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.