מאז הדור הראשון של הפורסטר הדגם שווק גם בגרסת XT עם מנוע טורבו שנלקח ישירות מדגמי האימפרזה WRX, בכיול מתון יותר. בדור הנוכחי של הפורסטר סובארו דילגה על גרסת טורבו חזקה והיא משווקת את הדגם עם מנוע 2.5 ליטר אטמוספרי 182 כ"ס או בגרסה היברידית קלה e-Boxer על בסיס מנוע 2.0 ליטר.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

כעת, סובארו משיקה ביפן גרסת טורבו חדשה לפורסטר אך הפעם לא מדובר בדגם XT בכיר עם הספק גבוה וביצועים חזקים אלא במנוע ה-1.8 ליטר טורבו החדש של סובארו (CB18), מנוע שהוצג לראשונה עם סובארו לבורג החדש.

 

סובארו פורסטר טורבו תא הנוסעים
סובארו פורסטר טורבו.

למנוע ה-1.8 ליטר טורבו הספק מרבי של 177 כ"ס בין 5,200-5,600 סל"ד ומומנט מרבי של 30.6 קג"מ בין 1,600-3,500 סל"ד. המנוע משודך לגרסה חדשה של תיבת ההילוכים הרציפה של סובארו Lineartronic CVT כאשר 80% מרכיבי התיבה הוחלפו ברכיבים חדשים, זו מעבירה את הכוח לכל ארבעת הגלגלים כמו בכל דגמי הפורסטר.

 

סובארו פורסטר טורבו
צמד סופיות אגזוז מאחור.

יש לציין כי בשוק היפני הפורסטר כבר לא משווק עם מנוע ה-2.5 ליטר של הדגם אלא רק בדגמי e-Boxer ההיברידיים. צריכת הדלק המשולבת בדגם (בתקן WLTC היפני) עומדת על 13.6 ק"מ לליטר, זאת לעומת 14.0 ק"מ לליטר בדגם e-BOXER. בצד הויזואלי הפורסטר טורבו (משווק ביפן כפורסטר ספורט) זכה למראה ספורטיבי יותר לפגושים, חישוקי הגלגלים ולתא הנוסעים. 

נאלץ להמתין לשנה הבאה לגלות האם בכוונתה של סובארו לשווק את הגרסה המעניינת הזו של הפורסטר מחוץ לשוק היפני.

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No need for a neutered vehicle!
Forester lovers are interested in the existing 2.5-liter models or the King XT with a powerful and up-to-date turbo engine!

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location