סופרמיני חשמלי לפולקסווגן בשנת 2025
סופרמיני חשמלי לקבוצת לפולקסווגן בשנת 2025
סופרמיני חשמלי לפולקסווגן בשנת 2025
סופרמיני חשמלי לקבוצת לפולקסווגן בשנת 2025

קבוצת פולקסווגן חושפת סקיצות ראשונות של הסופרמיני החשמלית של הקבוצה שתשווק תחת המותגים פולקסווגן, קופרה וסקודה. הייצור של הדגמים יתבצע על אותו פס ייצור בספרד במפעל חדש וייעודי לרכבים חשמליים שפולקסווגן מקימה בספרד, לצד מפעל חדש וענק לייצור סוללות הדור הבא של הקבוצה בקיבלות של 40GW בשנה.

 

רכבים חשמליים קטני מידות ובמחיר נגיש יחסית הם מוצר שדי נעדר מההיצע של יצרני הרכב המעדיפים בשלב זה לייצר רכבים יקרים יותר עם מרווחי שיווק גדולים יותר. אז קבוצת פולקסווגן מתכננת להשיק שלושה דגמים כאלו, שיתבססו על אותה פלטפורמה ומערכת הנעה חשמלית, אך זה יקרה רק בשנת 2025 כך שיש עוד לא מעט זמן עד שזה יקרה.

 

פולקסווגן וסקודה סופרמיני חשמלית
סקיצה ראשונה לדגמים של פולקסווגן וסקודה.

 

בקבוצת פולקסווגן שואפים לשווק את הרכבים במחירים החל מ-20,000 אירו והמחיר הזה לא נבחר באופן שרירותי שכן זה מחיר מקביל למחיר של פולקסווגן פולו עם מנוע בעירה פנימית, במילים אחרות בשנת 2025 פולקסווגן מאמינה כי היא תוכל לשווק רכבים חשמליים במחיר מקביל לזה של רכבי בעירה פנימית כך שבהחלט מדובר כאן בבשורה חשובה.

 

הדגמים יתבססו על פלטפורמה ייעודית חדשה לרכבים חשמליים קטנים, סביר להניח כי בניגוד לפלטפורמת MEB עם הנעה אחורית או כפולה המשרתת כיום את הדגמים הגדולים יותר של הקבוצה, הדגמים הקטנים יתבססו על פלטפורמת הנעה קדמית בלבד.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

היה הראשון להגיב.