סיטרואן C3 איירקרוס הוא הקרוסאובר העירוני החדש של סיטרואן, מרווח ועם תא מטען עצום לסגמנט. מצויד במנועים בהספקים של 82-130 כ"ס ובמגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות.

 

לאחר שהציגה מוקדם יותר השנה את ה-C5 איירקורס, סיטרואן ממשיכה להרחיב את היצע דגמי הפנאי שלה עם חשיפתו היום (ב') של הקרוסאובר העירוני החדש שלה, סיטרואן C3 Aircross. הדגם מהווה כמחליף ל-C3 פיקאסו, שהיה סוג של מיקרו-וואן, והוא יאפשר לסיטרואן להתחרות בדגמים כגון ניסאן ג'וק ורנו קפצ'ור, אך הוא גם מתחרה מבית לסיטרואן C4 קקטוס ופיג'ו 2008.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כמו בסיטרואן C5 איירקרוס, הדגש בדגם הוא על נוחות, מרווח לנוסעים ומטען ושימושיות. עם אורך של 4.15 מטר, רוחב של 1.76 מטר, גובה של 1.64 מטר ובסיס גלגלים של 2.60 מטר, לסיטרואן C3 איירקרוס מידות דומות לאלו של ה- C4 קקטוס. לעומת המתחרים לסגמנט, ל-C3 איירקרוס, תא מטען גדול למדי בנפח של 410 ליטר ובזכות שורה אחורית הנעה על מסילה (15 ס"מ) ניתן להגדיל את הנפח לכדי 520 ליטר וזה כבר נפח הנמצא בטריטוריה של סגמנט אחד גבוה יותר. עם קיפול המושבים מאחור ניתן לקבל נפח הטענה של 1,289 ליטר. מרשים בהחלט.

 

סיטרואן תשווק את ה- C3 אייקרוס עם שלושה מנועי בנזין ושני מנועי דיזל. היצע מנועי הבנזין מתבסס על מנוע ה-1.2 ליטר שלושה צילינדרים בהספקים של 82 כ"ס או 110 ו- 130 כ"ס בגרסאות הטורבו. דגם ה-110 כ"ס יוצע גם עם תיבת 6 הילוכים אוטו'. היצע מנועי הדיזל כולל מנוע 1.5 ליטר בהספקים של 100 ו- 120 כ"ס. כמו ה—2008 של פיג'ו, הדגם לא יוצע עם הנעה כפולה אך כאופציה ניתן להוסיף מערכת גריפ קונטרול הכולל בורר מצבי נהיגה לנסיעת כביש, שטח, בוץ ושלג.

 

סיטרואן C3 איירקרוס
דגש על נוחת, מרווח ושימושיות.

עד היום דגמי סיטרואן לא התהדרו במערכות בטיחות מתקדמות, אך כמו ב- C5 איירקרוס, גם האח הקטן זוכה למגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות, כולל: בלימה אוטונומית (5-85 קמ"ש ) עם זיהוי הולכי רגל (עד 60 קמ"ש), בקרת סטייה מנתיב, ניטור שטח מת, מערכת חנייה אוטונומית, תצוגה עילית, מצלמה אחורית, זיהוי תמרורים, אור גבוה אוטומטי, התראה על עייפות הנהג ועוד.

 

כמו ב-C3 עליה מבוסס הדגם, גם את ה-C3 איירקוס ניתן יהיה לקבל במגוון רחב של שילובי צבעים, פנים וחוץ, חישוקי גלגלים ועוד – 90 קומבינציות סך הכל. בנוסף לכך ניתן למצוא ברשימת האבזור של הדגם בקרת אקלים, מפתח חכם, טעינה אלחוטית למכשירים סלולריים, מולטימדיה "7 עם שיקוף למכשירי אנדרואיד ואפל.

 

מלובינסקי נמסר כי ה-C3 איירקרוס ישווק בישראל במהלך חודש דצמבר 2017.