סקודה תסיים את שנת 2010 עם מכירות שיא של מעל ל-700,000 רכבים. המתכון של רכב הוגן ואיכותי ממשיך לעבוד.

סקודה יטי, עם כ-400 מסירות מתחילת השנה

עד לחודש נובמבר 2010, סקודה מכרה כ-702,400 רכבים המהווים עלייה של 12.3% לעומת שנת 2009. למעשה, כבר בחודש נובמבר האחרון, סקודה מכרה יותר רכבים מבכל שנת 2009 בה הסתכמו המכירות בכ-684,200.הדגם האחראי לרוב המכירות של סקודה הוא האוקטביה, העושה חייל במכירות לציי רכב באירופה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

גם בישראל, שנת 2010 מסתיימת כשנה מצוינת לסקודה עם עליה של מעל ל-73% במכירות לעומת 2009. בישראל עיקר המכירות הן של האוקטביה החדשה שעברה מתיחת פנים מקיפה ב-2009. ניתן כמובן להזכיר את נושא צי הרכבים של משטרת ישראל, שממשיכה לעשות שימוש ברכבי סקודה או את תחום המוניות בו סקודה עדיין דומיננטית, אך נקודת האור החשובה היא הגידול במכירות בעיקר למגזר הפרטי.

 

הגידול במכירות למגזר הפרטי, מעיד יותר מכל על קבלת המותג סקודה בישראל, שבשל שיווק של דגמים נחותים בעבר (אבל נחשבים למציאה טובה בשוק היד השנייה כיום) ומכירה בעיקר לשוק המוסדי, יצרו תדמית "זולה" לרכב שלמעט העיצוב הלא מוצלח שלו בעבר, היה הכל, רק רחוק מלהיות זול. בנוסף, החדרה של מנועי ה- TSI בשילוב עם גיר DSG, יוצרו חבילה עוד יותר אטרקטיבית של מנועים מתקדמים וחסכוניים. כאן נוסיף שלסקודה, קו דגמים חסכוני הנקרא "גרין-ליין", המבוסס על מנועי דיזל שלצערנו בשל המיסוי הירוק, הם לא מספיק אטרקטיביים ליבוא.

הדגם שעבר את המהפך הגדול ביותר, מדגם מוערך אך לא נמכר (וגם יקר) לדגם בעל הערך הטוב ביותר כיום בקרב מכוניות המנהלים, היא כמובן הסופרב החדשה. שילוב של מרווח עצום מאחור, אבזור עשיר מאוד ותג מחיר אטרקטיבי, הפכו את הסופרב לרכב שהוא למעשה יותר קרוב בתכונות שלו למכונית סאלון מאשר למשפחתית גדולה ולקניה המשתלמת ביותר מול המתחרות. מכירות של כ-1300 רכבים מהדגם מתחילת השנה, בעיקר לשוק הפרטי מעידות על כך ובהחלט יוצרות שינוי תדמית עבור סקודה.

 

סקודה נחשבת לרכב הוגן, רכב שמשלמים עליו מחיר סביר ומקבלים קצת מעבר למחיר מבלי להוסיף תוספת ריקה על השם של המותג. כפי שפרסמנו כאן לאחרונה, לדעת הבוסים מפולקסווגן, לסקודה ערך מוסף קצת גבוהה מידי, ובפולקסווגן שוקלים להפחית מערך החבילה הכוללת, בעיקר בכדי להפוך את האטרקטיביות של הרכב לפחותה לעומת דגמי פולקסווגן.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location