סיאט מספקת לנו הצצה נוספת אל הלאון החדשה, אותה היא תחשוף לקראת סוף החודש הנוכחי.

 

לקראת סוף החודש, וליתר דיוק ב-28 בינואר, סיאט תחשוף בבכורה עולמית בברצלונה את הלאון החדשה, דור רביעי למכונית משפחתית של סיאט. בחודש שעבר, סיאט סיפקה לנו הצצה ראשונה אל תא הנוסעים של הדגם לצד חשיפה ראשונה של יחידות התאורה של הדגם. כעת, סיאט מספרת לנו על העיצוב החיצוני של הדגם, אותו היא עדיין לא חושפת כמובן.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

סיאט מתארת את העיצוב של הלאון החדשה כ"פשטות של אומץ לב". בתכלס, אל תצפו למשהו שונה מהותית מהמוכר לנו. סיאט מציינת כי הלאון החדשה תציג אבולוציה אלגנטית יותר לקווים המוכרים של הלאון הנוכחית ובמילים אחרות, הלאון החדשה תראה קצת יותר מכובדת ויוקרתית וקצת פחות צעירה וספורטיבית. הגריל הקדמי שנפגוש על הלאון מעוצב בהשראת הגריל של הטראקו, משושה רחב בסיס עם מסגרת עבה לעומת הגריל הטרפזי כיום, ומאחור נפגוש את יחידות התאורה החדשות של סיאט, LED כמובן עם תאורת מחוונים דינמית, שגם הן מעוצבות בהשראת הטראקו.

 

סיאט לאון החדשה תא הנוסעים
סיאט לאון החדשה - חשיפה בינואר.

הלאון החדשה מתבססת על פלטפורמת MQB Evo, כמו הגולף והאוקטביה החדשות שהוצגו לאחרונה. בסיאט מציינים כי הלאון הבאה תהיה גדולה יותר מהדגם הנוכחי, גידול שנועד בעיקר בכדי להעניק לדגם פרופורציות שונות ומראה רחב יותר ובעל נוכחות.

בתחום ההנעה אנחנו מצפים לפגוש בדגם את אותה המנועים המעודכנים (מסדרת EVO) שפגשנו בגולף ובאוקטביה החדשות, כולל 1.0TSI עם 110 כ"ס, 1.5TSI עם 130 או 150 כ"ס, 2.0TSI עם 190 כ"ס וכמובן, גם מערכת הנעה היברידית פלאג-אין בהספק של 204 כ"ס וטווח נסיעה חשמלי של כ-60 ק"מ. השמועות מדברות על כך שגם הקופרה הבאה תשווק עם הנעה היברידית, תוצאה של תקנות הזיהום העדכניות של האיחוד האירופי. את מנוע ה-1.0 ליטר ו-1.5 ליטר ניתן לקבל גם עם מערכת מיקרו היברידית 48V המאפשרת חיסכון נוסף של כ-10% בצריכת הדלק.