פינינפארינה בטיסטה היא מכונית על חשמלית עם 1900 כ״ס ונתון תאוצה 0-100 של פחות מ-2 שניות.

 

חברת אוטומובילי פינינפארינה, של יצרנית הרכב ההודית מהינדרה אשר רכשה את סדנת העיצוב האיטלקית פינינפארינה בשנת 2015, הציגה בתערוכת זנ׳בה את מכונית-העל החשמלית הראשונה שלה, פינינפארינה בטיסטה, הנקראת על שם מייסד הסדנה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הבטיסטה מצוידת במערכת הנעה חשמלית המשלבת בין 4 מנועים חשמליים, אחד לכל גלגל, בהספק כולל של 1900 כ״ס ומומנט מפלצתי כולל של 234.5 קג״מ. במרכז הרכב נמצא סוללת ליתיום-יון גדולה בקיבולת של 120kWh המאפשרת לדגם טווח נסיעה חשמלי של כ-450 ק״מ.

 

פינינפארינה בטיסטה
פינינפארינה בטיסטה.

תחנת הכוח החשמלית הזו מסוגלת לייצר נתון תאוצה 0-100 קמ״ש של פחות מ-2 שניות ונתון תאוצה 0-300 קמ״ש של פחות מ-12 שניות. המהירות המרבית בדגם עומדת על 350 קמ״ש.

 

פינינפארינה מתכננת לייצר רק 150 יחידות מהדגם אותן היא תשווק בחלוקה שווה בין אירופה, ארה״ב ושאר העולם. בחברה מציינים כי בשוק האמריקאי כבר 65% מההקצאה לדגם נתפסה ע״י לקוחות ששילמו מקדמה.

 

פינינפארינה בטיסטה
פינינפארינה בטיסטה.

החברה מתכננת להציג בשנים הקרובות שלושה דגמים נוספים, כולם על טהרת החשמל בלבד, כולל קרוסאובר יוקרתי שיתחרה בדגמים כגון בנטלי בנטיאגה ולמבורגיני אורוס. בחברה שואפים ליעד מכירות של מספרי אלפי רכבים בשנה בעוד כחמש שנים. בכדי לעמוד ביעד הזה בחברה גייסו מהנדסים בכירים שעבדו עד לאחרונה במרצדס AMG ובוגטי.

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

מכונית מרשימה למדי גם במראה וגם במפרט

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location