פולקסווגן חושפת לראשונה את הקרוס אפ (UP), גרסת "פנאי" מוגבהת ומעוצבת לאפ העירונית.

פולקסווגן קרוס אפ

בתערוכת ז'נבה הקרובה, פולקסווגן תציג בבכורה עולמית את הקרוס אפ, גרסה מוגבהת עם מראה דמוי רכב פנאי לעירונית המוכשרת של החברה. הקרוס אפ הוצגה כקונספט עוד בתערוכת פרנקפורט 2011, ביחד עם עוד חמישה דגמי קונספט נוספים לאפ, שארבעה מהם, כולל אפ GT עם 110 כ"ס, יוצגו במהלך השנה הקרובה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הקרוס אפ תשווק עם אותו מנוע 1.0 ליטר 3 צילינדרים של הדגם הרגיל אך בגרסתו החזקה בלבד ועם תיבה ידנית בלבד. בכדי לספק את המראה הקרבי, הקרוס אפ מתהדר בחישוקי "16 קלים, פלסטיקה שחורה מסביב לבתי הגלגלים, גימור שבכת רשת לכונס האוויר הקדמי, מגלש (פלסטיק) קדמי ואחורי ותוספת של גגון וחיפוי מראת בצבע כסוף.

 

גם תא הנוסעים זוכה למספר נגיעות עיצוב קלות בכדי להבדיל את הדגם משאר הדגמים הרגילים באמצעות צבעים שונים לריפוד המושבים והגימור בדשבורד. בנוסף, ידית ההילוכים, ההגה ובלם היד מצופים בעור עם תפירה קונטרסטית בצבע לבן.

 

פולקסווגן לא מציינת עדיין האם מערכת בקרת משיכה, הותאמה למצבי אחיזה גבוליים בכדי לספק יכולת תנועה גם על משטחים שהם לא אספלט עירוני – מקום המרבץ הטבעי של הקרוס אפ. גרסת פנאי של ממש לדגם, הוצגה כקונספט טאיגן בתערוכת הרכב של ברזיל לפני מספר חודשים ותראה אור כקרוסאובר עירוני לקראת סוף השנה.

 

לישראל? במילה אחת, לא וזו גם התשובה לגבי הגרסה הרגילה של הדגם בשל תג מחיר לא תחרותי מספיק.