פולקסווגן משיקה מותג משנה סקאוט
פולקסווגן משיקה מותג משנה סקאוט לרכבים חשמליים מיוחדים.
פולקסווגן משיקה מותג משנה סקאוט
פולקסווגן משיקה מותג משנה סקאוט לרכבים חשמליים מיוחדים.

עד עתה קבוצת פולקסווגן התמקדה בפיתוח וייצור של רכבים חשמליים עבור שוק האירופי והסיני, שני השווקים בהם האימוץ של רכב חשמלי הוא המהיר ביותר. כעת, פולקסווגן מפנה את תשומת הלב גם לשוק האמריקאי ומצהירה כי היא מתכננת לייצר עבור שוק זה שני רכבים חשמליים, טנדר חשמלי בגודל מלא ורכב כביש שטח קשוח. 

 

אב טיפוס לדגמים יוצג אמנם כבר בשנה הבאה אך הייצור בפועל של הדגמים מיועד להתחיל רק בשנת 2026, חלק מהסיבה לכך זו העבודה שהדגמים יתבססו על פלטפורמה ייעודית וייחודית לדגמים אלו שהיא פלטפורמה מחוץ לפורטפוליו הדגמים הנוכחי של החברה. 

 

עד היום פולקסווגן הייתה מחוץ למשחק של רכבי פיק-אפ בגודל מלא או רכבי כביש שטח קשוחים, כמו הברונקו של פורד או הלנד קרוזר של טויוטה. לפי מנכ"ל פולקסווגן קבוצת פולקסווגן, הרברט דייס, המעבר להנעה חשמלית פותח אפשרויות חדשות עבור הקבוצה להיכנס לסגמנטים בהם לקבוצה לא הייתה נוכחות עד היום. 

 

סקאוט אינטרנשיונאל
סקאוט אינטרנשיונל הרבסטר.

מדובר בשני סגמנטים פופולריים מאוד בשוק האמריקאי ובאמצעותם בקבוצת פולקסווגן שואפים להגיע לנתח שוק של 10% מהשוק האמריקאי. עבור דגמים אלו ודגמים מיוחדים נוספים עבור השוק האמריקאי, פולקסווגן תפתח בקרוב מותג משנה עצמאי חדש בשם סקאוט (Scout) תחתיו היא תשווק את דגמים אלו. את השם סקאוט פולקסווגן רכשה אשתקד, מדובר בשם שעד לשנת 1980 שימש את רכב השטח הפופולרי של חברת International Harvester שבאותן השנים היה המתחרה העיקרי, והמוצלח יותר, לפורד ברונקו ונחשב לרכב ה- SUV הראשון של אמריקה. הסקאוט נחשב לרכב מבוקש במיוחד אצל סדנאות שיפוצים שהופכות את הדגם לרכב שטח שפותח ומרהיב והמחירים בהתאם - מאות אלפי דולרים. 

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

היה הראשון להגיב.