פורד חשפה בתערוכת דטרויט את הקונספט אטלס, קדימון לפורד F-150 החדש, הרכב הנמכר ביותר בארה"ב.

פורד אטלס - קדימון לרכב החשוב ביותר באמריקה

לא מעט מכוניות חשובות הוצגו השנה בתערוכת דטריוט 2013. שברולט לדוגמה הציגה את הקורבט סטינג-ריי החדשה, טויוטה הציגה קדימון לקורולה החדשה, אינפיניטי הציגה את ה-Q50 החדשה ומרצדס את ה-CLA - מכונית הקופה 4 דלתות החדשה של החברה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

למרות הרשימה החלקית והחשובה בפסקה הקודמת ואולי למעט הטויוטה פיוריה, שהיא קדימון למכונית הנמכרת בעולם, הדגם החשוב ביותר שהוצג בתערוכה, בוודאי עבור השוק האמריקאי אך כלל לא לזה הישראלי, הוא ללא ספק הקונספט פורד אטלס (ATLAS) - הקדימון לפורד F-150 החדש.

 

עם מסירות של 645,000 יחידות מסדרה F של פורד בשנה שעברה ושלושים שנה כרכב הנמכר ביותר בארה"ב, לא קשה להבין מדוע זה הדגם החשוב ביותר שהוצג בתערוכה או שכפי שאלן מולאלי, נשיא פורד, אמר: "סדרה F היא הלב והנשמה של אמריקה".

 

 

העיצוב כצפוי, החיצוני והפנימי, לא מתרחק מהמקור והוא רק אבולוציה לדגם הנוכחי. מה שהעיצוב המחודש לא מסגיר במבט ראשון, זה את השינוי שהדגם עומד לעבור בכל הקשור ליחידות הנעה וחיסכון בצריכת הדלק, תחום בו טנדרי הענק האלו לא משש יכולים להתגאות.

 

בכדי לשפר את צריכת הדלק, פורד התקינה גריל אקטיבי (תריסים הנסגרים בהתאם למהירות הנסיעה), תחתית הפגוש הקדמי יורדת מטה בהתאם למהירות הנסיעה לשיפור זרימת האוויר סביב הרכב ובזכות עוד מספר שיפורים, פורד הצליחה לשפר את צריכת הדלק ב-0.8 ק"מ לליטר. זה לא נשמע הרבה, אך ברכב בו הדגם החסכוני ביותר מציע צריכת דלק משולבת של 7.65 ק"מ לליטר, זה שיפור משמעותי של 10.5%.

 

פורד לא חושפת אילו שינויים יהיו ביחידות ההנעה של הדגם החדשה, אך מציינת שהמנועים יהיו מהדור הבא של סדרת אקובוסט וכל יחידות ההנעה ישודכו למערכת עצור/סע. סך כל השיפורים בדגם, צפויים לקרב את צריכת הדלק בדגמי F-150 “הקלים", קרוב ל-9 ק"מ לליטר.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location