קאדילק חושפת את האל-מיראז' (Elmiraj), קונספט למכונית קופה מרהיבה למראה המציגה את השאיפה של קאדילק לחזרה לימי הזוהר של המותג.

קאידלק אלמיראז' - קונספט למכונית קופה מרהיבה וגדולת ממדים

קאדילק רודפת בשנים האחרונות אחרי תעשיית הרכב הגרמנית שהשתלטה לחלוטין על שוק היוקרה האמריקאי ולכן, בשנים האחרונות היא מציגה דגמים שהם אמנם בעלי עיצוב אמריקאי, אך עם מידות ואופי אירופאים/גרמניים, דבר שהוא 180 מעלות מהאופי של מכוניות קאדילק בימי הזוהר של המותג בשנות החמישים והשישים של המאה שעברה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

למרות הרדיפה אחר הגרמנים, קאדילק עדיין לא מוותרת על המהות והעבר שלה ועם הצגתו היום (שישי) של הקונספט המרהיב אל מיראז' (Elmiraj), אנחנו בהחלט יכולים לומר טוב שכך שכן רק קאדילק מסוגלת לייצר מכוניות מרהיבות שכאלו שהן סוג של תמצית החלום האמריקאי.

 

האלמיראז' היא קונספט למכונית קופה גדולת ממדים המוגדרת כתרגיל בעיצוב בלבד ולא כקדימון לדגם עתידי כלשהו, אך למרות זאת זהו בהחלט תרגיל המרמז על כך שקאדילק לא ויתרה על הצגתה של מכונית פאר אמריקאית ראויה לשמה שתתחרה במיטב התוצרת של אירופה. מפחד כישלון העבר, קאדילק עושה זאת לאט ובזהירות וממתינה לשמוע את דבר הקהל הרחב והאמיד כמו זה שימצא בסוף השבוע הזה בפבל ביץ' שבקליפורניה באירוע היוקרה קונקורסו דה אלגנזה שם תוצג האל-מיראז'.

 

 

האל-מיראז'היא המשך ישיר וגלגול נוסף לשפת העיצוב שקאדילק הציגה לפני כשנתיים עם הקונספט סיאל (Ciel) – קונספט לקבריולט גדולת ממדים ומרהיבה למראה לא פחות. עם אורך של 5.20 מטר, האל-מיראז' בהחלט מזכירה את "הספינות" שאפיינו את קאדילק בימי הזוהר של המותג ובמיוחד את הפליטווד אלדורדו של שנות השישים ממנה שאבו מעצבי האל-מיראז' את ההשראה. שאר המידות של הקונספט הן: 1,930 מ"מ רוחב ומידת גובה קטנה יחסית של 1,397 מ"מ בלבד.

 

 

את מנועי השישה/שבעה ליטרים שהיו בעבר כבר לא נמצא בקאדילק מודרנית ובחזית הקונספט הותקן מנוע V8 חדש, כפול מגדשי טורבו בנפח של 4.5 ליטר המייצר הספק מרבי של 500 כ"ס ו-69.1 קג"מ. במידות אימפריאליות זה נשמע יותר טוב – 500 כ"ס ו-500 פואנד לרגל. הקונספט יושב על פלטפורמת הנעה אחורית חדשה שתשמש בעתיד את הדגמים הגדולים של קאדילק. העיצוב, המידות והאווירה בהחלט שומרים על קשר עם העבר המפואר של קאדילק, אך שלא כמו בעבר קאדילק עשתה שימוש נרחב בחומרים קלים ובתכנון מתקדם של הרכיבים השונים המאפשרים להציג משקל של 1,814 ק"ג בלבד, משקל הנחשב לנמוך במיוחד לרכב בגודל שכזה.

 

מה אנחנו חושבים על האל-מיראז'? כך בדיוק אנחנו רוצים לראות את קאדילק וכך היא צריכה להיות: מושא חלומות של הוד והדר כפי שהיא הייתה בעבר רק עם טכנולוגיה עדכנית ומתקדמת כפי שהיא מצויה בדגמים החדשים של המותג. ומה אתם חושבים?

 

תגובות (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

והעיצוב הכללי לא ממש זורם ויפה לעין.

This comment was minimized by the moderator on the site

מעלפתתתתתת

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location