קאדילק CUE: לא עוד לוח מחוונים רגיל, אלא שליטה מלאה של הנהג על המידע ברכב ואופן התצוגה שלו.

מערכת CUE של קאדילק - הסטנדרט בעתיד הקרוב

עד היום, קאדילק נשארה מאחור לעומת מערכות המידע והבידור המתקדמות של המתחרות: אודי עם ה-MMI, ב.מ.וו -iDrive או מערכת ה-COMAND של מרצדס. כעת, קאדילק חושפת את מערכת ה-CUE אשר תמצא בספינת הדגל החדשה ה-XTS ובספורט סדאן ATS החדשה אשר תשווקנה במהלך 2012.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

יגואר, הייתה הראשונה להציג לוח שעונים דיגיטלי לחלוטין במכונית יוקרה. קאדילק, לוקחת את זה לצעד הבא (גם מרצדס ב-S קלאס החדשה) עם לוח מחוונים שכולו מסך אחד גדול הניתן לקונפיגורציה ובחירת המידע המוצג לנהג אשר נשלט דרך מסך המגע המרכזי וכפתורי שליטה על ההגה.

 

מערכת ה-CUE, מבוססת על מעבד ARM11 בעל שלוש ליבות, מערכת הפעלה מבוססת לינוקס ולראשונה ברכבים - מסך מולטי-טאצ' קפסטיבי מרכזי בגודל 8 אינץ' ומסך לוח מחוונים מול הנהג בגודל 12.3 אינץ'. קאדילק כבר עובדת עם מפתחי צד שלישי אשר יכלו ליצור אפליקציות ייחודיות עבור המערכת על בסיס JAVA ו-HTML5. במסך המרכזי מותקן חיישן קרבה המאפשר להציג רק את המידע הנדרש ע"י הנהג וכאשר החיישן "מבחין" ביד הנהג במרחק של פחות מ- 20 ס"מ, כל שאר הפונקציות חוזרות להופיע על המסך.

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/h9QeWFet--E?rel=0{/iframe}

 

למערכת כמובן אפשרויות רבות מאוד כולל הצגת והשמעת מדיה, ניווט, טלפון, טקסט, אינטרנט, מזג אוויר ועוד. החלק המרשים והמעניין יותר זה המעבר ללוח מחוונים המבוסס כולו על מסך LDC. קאדילק מאפשרת לנהג לבחור בין 4 פריסות תצוגה שונות, כאשר בכל אחת מהן ניתן לשלוט ולאפיין את אשר יוצג על המסך, החל מהצגת מד המהירות בלבד ועד להצגת כמעט כל דבר אפשרי שיגרום לבעל הרכב להרגיש שהוא שולט בחללית.

 

בשבוע שעבר, אפל הציגה את האייפון 4S החדש שגולת הכותרת בו זו הפעלה קולית באמצעות דיבור חופשי. גם את מערכת UCE של קאדילק ניתן להפעיל באופן קולי ובדיבור חופשי ולא סט קבוע מראש של פקודות קוליות, כך שעל מנת להכניס יעד מסויים למערכת הניווט, מספיק לומר לדוגמה: "קח אותי לרחוב אבן גבירול 33 בתל אביב".

הסבר מפורט על מערכת CUE של קאדילק

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/eYS-sYsESYQ?rel=0{/iframe}

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

תגע באיזה איקון והוא יקח אותך הביתה

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location