עם קונספט לקרוס אובר יוקרתי וגרסת 5 דלתות ספורטיבית לפורטה האצ'בק, קיה תוספת את כל תשומת הלב בתערוכת שיקגו.

קיה פורטה 5 דלתות - לא לישראל

קיה מנצלת את הבמה של תערוכת שיקגו, תערוכה המכוונת בעיקר עבור השוק האמריקאי, ומציגה שני דגמים חשובים: דגם קונספט לקרוסאובר יוקרתי בשם "קרוס GT” ובבכורה עולמית, את גרסת החמש דלתות של הפורטה החדשה (הסדאן אצלנו בקרוב) שתוצע לראשונה גם בגרסת טורבו חזקה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הקונספט קרוס GT, אליו נחפשנו מוקדם יותר השבוע, הוא קדימון לקרוסאובר יוקרתי עתידי של החברה. בנוסף לכך, הדגם מציג אבולוציה נוספת לשפת העיצוב הנוכחית של קיה.

 

הקרוס GT העתידי, הוא לא הניסיון הראשון של קיה להיכנס אל שוק רכבי היוקרה. זה החל עם הצהרת כוונות באמצעות הקונספט GT, מכונית קופה 4 דלתות יוקרתית עם הנעה אחורית, שהוצג עוד ב-2011 ובשנה שעברה, קיה החלה בשיווקה של הקיואוריס, מכונית סאלון גדולה ויוקרתית שתשווק השנה בשוק האמריקאי.

 

 

את הקרוס GT מניעה מערכת הנעה היברידית נטענת, המשלבת בין מנוע V6 בנפח 3.8 ליטר המשודך לתיבת 8 הילוכים אוטו' והאחראי על הנעת הגלגלים מלפנים. מסייע לו מנוע חשמלי המותקן מאחור ויחדיו הם מציעים הספק מרבי של 400 כ"ס ומומנט מרבי של 69.1 קג"מ. נסיעה על בסיס הסוללות אפשרית עד למרחק מרבי של 32 ק"מ.

 

סמנכ"ל השיווק של קיה ארה"ב שהציג את הדגם בתערוכה, לא מדבר אמנם על דגם עתידי, אך הוא כן מציין שקרוסאובר יוקרתי הוא בהחלט צעד מתבקש ומה שלקוחות קיה מצפים לקבל.

 

על אותה הבמה עם הקרוס GT, קיה חשפה בבכורה עולמית את הפורטה האצ'בק החדשה, גרסת החמש דלתות לקיה פורטה סדאן החדשה שתשווק בקרוב בישראל. הפורטה האצ'בק לא משווק בישראל שכן אנחנו נהנים מהסיד האצ'בק האירופאית - הנחשבת לאיכותית יותר והמוצעת בנוסף עם תיבת 6 הילוכים כפולת מצמדים DCT ולא עם תיבת הילוכים אוטו' רגילה.

 

העיצוב של הפורטה האצ'בק מרהיב למדי, מוחצן ושרירי בניגוד לאלגנטי ואירופאי של הסיד האצ'בק , כיאה לשוק היעד העיקרי של הדגם – השוק האמריקאי. מתחת למכסה המנוע, קיה תציע שתי יחידות הנעה: 2.0 ליטר GDI עם 173 כ"ס ולראשונה גם גרסת טורבו עם אותו מנוע של הולוסטר טורבו, 1.6 ליטר T-GDI בהספק של 201 כ"ס. המנועים משודכים לתיבת 6 הילוכים ידנית או 6 הילוכים אוטו'.

 

 

בישראל, אנחנו אמנם לא נהנה משני הדגמים שהוצגו בשיקגו, הקיים והעתידי, אך השנה, קיה תשווק במהלך מחצית הראשונה של2013 לא פחות מ-4 דגמים חדשים לחלוטין. הסנונית הראשונה תהיה הפורטה החדשה שתשווק כבר בתחילת חודש מרץ, לאחר מכן תנחת הסיד החדשה בתצורת האצ'בק חמש דלתות וסטיישן ובמקביל ינחת בישראל הקארנס החדש עם 7 מקומות ישיבה ולקראת סוף המחצית הראשונה, קיה תשווק בישראל את המכונית ההיברידית הראשונה של החברה, האופטימה ההיברידית.

 

 

תגובות (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

באמת מפתיעים לטובה.

This comment was minimized by the moderator on the site

בשוק עם המגוון הזה!!

This comment was minimized by the moderator on the site

נוחה בטירוף.

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location