2024 קיה K4
קיה K4 - המשפחתית סדאן החדשה של קיה.
2024 קיה K4
קיה K4 - המשפחתית סדאן החדשה של קיה.

קיה חושפת בניו יורק את קיה K4, המשפחתית סדאן החדשה של קיה עבור השוק האמריקאי, שם היא תחליף את הפורטה ותתחרה מול דגמים כגון טויוטה קורולה, הונדה סיוויק, יונדאי אלנטרה ועוד. בהמשך השנה, קיה תשיק את ה- K4 האצ'בק כגרסת מרכב נוספת לדגם.

 

כסגמנט שהפסיד לא מעט לקוחות לטובות רכבים על עקבים, כלומר קרוסאוברים, קיה בחרה בעיצוב מוחצן, מיוחד ולא שגרתי עבור המשפחתית סדאן שלה כדי למשוך בחזרה לקוחות לסגמנט הזה. לקיה K4 אורך של 4.71 מטר, רוחב של 1.85 מטר, כך שהיא ארוך יותר ורחבה יותר משמעותית מהפורטה במעל ל-50 מ"מ. 

 

2024 קיה K4
קיה K4.

בשוק האמריקאי, קיה K4 תשווק עם מבחר של שני מנועים: 2.0 ליטר 145 כ"ס בשידוך לתיבת הילוכים רציפה CVT או 1.6 ליטר טורבו בהספק מרבי של 190 כ"ס ומומנט מרבי של 26.7 קג"מ בשידוך לתיבת 8 הילוכים אוטומטית. ברמת הגימור GT-Line או בדגם הטורבו נמצא מאחור מתלים בתצורת רב חיבורי במקום מוט פיתול פשוט. 

 

חלל תא הנוסעים זכה לעיצוב בהשראת הדגמים החשמליים של קיה עם דשבורד אנכי ומסך פנורמי המכיל שלושה אזורי תצוגה, זה המרכזי עבור שליטה על בקרת האקלים למרות שמתחת למולטימדיה תמצאו בנוסף ממשק שליטה פיזי. מערכת המולטימדיה כוללת חיבור אלחוטי לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, שירותי רשת ואפליקציה לשליטה מרחוק, תפעול קולי ותמיכה ב- NFC כך שגם הטלפון או השעון החכם יכולים לשמש כמפתח הרכב. 

 

קיה K4 תא הנוסעים
קיה K4.

לצד אבזור מקובל נמצא גם מערך עשיר של מערכות בטיחות מתקדמות, למעשה כל מה שיש לקיה להציע בתחום ניתן לקבל עם הדגם, חלק כסטנדרט וחלק ברמות הגימור הגבוהות בלבד. בשוק האמריקאי, לדגם אחריות ארוכה במיוחד ל-10 שנים/עד 160,000 ק"מ. 

 

2024 קיה K4 האצ'בק
קיה K4 האצ'בק.

הסיכוי שנפגוש בישראל את קיה K4 סדאן לא גדול במיוחד בשלב זה, אבל את גרסת ההאצ'בק של הדגם אולי עוד יש סיכוי במידה וזו תשווק באירופה כמחליפה של הסיד הנוכחית המשווקת מאז שנת 2018. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 9

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.