קיה ויונדאי חשפו בתערוכת לוס אנג'לס שני דגמי קונספט מקבילים, קיה מצידה חשפה את את הקונספט EV9 ויונדאי חשפה את הקונספט 7. בשני המקרים מדובר בקונספט לקרוסאובר חשמלי גדול ממדים עם 7-8 מושבים, גרסאות ייצור של הדגמים, בשם קיה EV9 ויונדאי איוניק 7, נפגוש רק לקראת שנת 2024.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

לקונספט EV9 אורך של 4.93 מטר, רוחב של 2.05 מטר, גובה של 1.79 מטר ובסיס גלגלים של 3.10 מטר, לקונספט של יונדאי לעומת זאת בסיס גלגלים של 3.20 מטר. שני הדגמים מבוססים על פלטפורמת E-GMP הייעודית לרכבים חשמליים של קבוצת יונדאי ובמקרה זה הם מציגים היישום הקיצוני ביותר שהפלטפורמה הזו מאפשרת.

 

יונדאי 7
קדימון ליונדאי איוניק 7.

באופן לא מפתיע, שני היצרנים מדווחים על טווח נסיעה זהה לשני הדגמים, 483 ק"מ, וכדגמים המבוססים על פלטפורמת E-GMP טעינה של הסוללה אפשרית בהספק של עד 350kW.

 

קיה EV9
קיה EV9 קונספט.

קיה בחרה עבור ה- EV9 קווי עיצוב שריריים ונועזים, יונדאי לעומתה בחרה בעיצוב נקי ועגלגל יותר עם חתימת תאורה בצורת פיקסלים המוכרת לנו מהאיוניק 5 ומראה אלוטרה מודרני לחלקו האחורי של הדגם שמסתיים בצורה חדה ושטוחה עם דלת תא מטען מזכוכית. חלק מהאלמנטים העיצוביים המוצגים בדגמי הקונספט, כמו דלת הזכוכית האחורית של הקונספט 7, יישארו על שולחן העיצוב, אך אלמנטים אחרים רבים שאתם רואים בתמונות כולל קווי העיצוב הכלליים, יגיעו אל פס הייצור.