שברולט בולט EV, הרכב החשמלי הקומפקטי של שברולט, מוצג כעת בדגמי 2021 המחודשים ובנוסף לכל השדרוגים והשינויים שבוצעו בדגם, שברולט מציגה במקביל את הבולט EUV שהיא גרסה חדשה, גדולה ומרווחת יותר לדגם. השקת דגמי הבולט החדשים מהווה את יריית הפתיחה של ג'נרל מוטורס לתוכנית השאפתנית שלה להשיק 30 דגמים חשמליים חדשים עד לסוף שנת 2025


השינויים בדגם רבים מאוד, אך מה שלא השתנה זה תחום ההנעה, הבולט (וגם הבולט EUV) ממשיכה להציע מערכת הנעה חשמלית עם הספק של 200 כ"ס ומומנט של 36.7 קג"מ יחד עם סוללה בקיבולת של 65kWh המאפשרת טווח נסיעה חשמלי של 416 ק"מ בבולט EV וטווח של 402 ק"מ בבולט EUV - בתקן EPA האמריקאי. זה טווח נסיעה זהה, בתקן EPA, לטווח הנסיעה של טסלה מודל 3 בדגם הבסיס SR+.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

2021 שברולט בולט EV תא הנוסעים
תא נוסעים חדש לחלוטין (העליון).

גם יכולת הטעינה של הדגם לא השתנתה וכאן שברולט נמצאת קצת מאחור כיום (הדגם עדיין לא עושה שימוש במארז הסוללות החדש של החברה). טעינה משקע ביתי 240V תאפשר טעינה מלאה בזמן של כ-7 שעות וטעינה מהירה DC אפשרית עד הספק של 55kW ומאפשרת הוספה של כ-160 ק"מ לטווח בזמן של 30 דקות.

השינויים הויזואליים בדגם מקיפים במיוחד ומעניקים לדגם מראה חדש, עתידני ובעיקר מוחצן יותר עם עיצובים חדשים לחלוטין לחזית והירכתיים. תא הנוסעים זכה לעדכון מקיף עוד יותר שבוצע בהתאם למשוב ששברולט קיבלה מלקוחות הדגם.

 

2021 שברולט בולט EV החדשה
עדכון מקיף גם לעיצוב החיצוני.

תא הנוסעים עוצב מחדש לחלוטין ולמעט לוח המחוונים "8 הדיגיטלי ומיקום פתחי המיזוג המרכזיים הכל חדש לגמרי, הדשבורד, הדלתות, הקונסולה בין המושבים ועוד, כל זה לצד שדרוג מקיף גם לאיכות החומרים והגימור. נמצא גם גלגל הגה חדש, תפעול תיבת העברה באמצעות כפתורים במקום מוט, ממשק חדש, מבוסס מגע, לבקרת האקלים, שקעי USB טייפ C חדשים לצד טייפ A ומערכת מולטימדיה "10.2 חדשה משלימה את העדכון המקיף לתא הנוסעים.

 

שברולט בולט EUV
שברולט בולט EUV.

הבולט EUV החדשה באה לספק מענה למי שרוצה עיצוב בסגנון קרוסאובר ומרווח משופר לנוסעים. לדגם אורך של 4306 מ"מ, רוחב של 1770 מ"מ, גובה של 1616 מ"מ ובסיס גלגלים של 2675 מ"מ. לעומת הבולט EV הרגילה מדובר בתוספת משמעותית של 75 מ"מ לבסיס הגלגלים ו-161 מ"מ לאורך וכל זה מתורגם למרווח משופר לנוסעים מלפנים ומאחור כולל תוספת משמעותית של 78 מ"מ למרווח הרגלים ליושבי השורה השנייה. נפח תא המטען זהה בין הדגמים ועומד על 470 ליטר.

 

שברולט בולט EUV תא הנוסעים
בולט EUV.

לראשונה בשברולט, מערכת בקרת השיוט האדפטיבית סופר קרוז של קאדילק (Super Cruise) מוצעת כאופציה לרכושי הדגם. המערכת מאפשרת נהיגה ללא צורך לאחוז בגלגל ההגה (מאושר בחוק) לאורך של 322 אלף ק"מ של כבישים ברחבי ארה"ב וקנדה. מעבר לכך נוכל למצוא את כל מערכות הבטיחות המתקדמות כמקובל, רובן כסטנדרט וחלקן כאופציה.

מחירה של הבולט EV הוזל משמעותית ב-$5,500 ויעמוד עם השקת הדגם בקיץ הקרוב על $31,995, לפני הטבות שונות להן זכאים רכבים חשמליים בהתאם למדינה בה הם נמכרים. מחיר דגם בולט EUV יעמוד על $33,995.