רולס רויס ריית' (Wraith) – גרסת הקופה של הגוסט היא המכונית המהירה ביותר של רולס רויס אי פעם.

רולס רויס רייט - הסופר קופה החדשה של רוליס רויס

רולס רויס חושפת בז'נבה את הקופה הסופר יוקרתית החדשה שלה – הריית' (Wraith) – שהיא גרסת קופה (פאסט-בק) לגוסט סדאן והמכונית המהירה ביותר אי פעם של המותג.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

אם ברוב מכוניות רולס רויס בעל הרכב יושב מאחור, הריית' מיועדת לכך שבעל המכונית יהיה זה האחוז בהגה. הריית', הרוכבת על מתלי אוויר נשלטים אלקטרונית כמו כל דגמי רולס רויס, זכתה כדגם לנהג בהקשחת מתלים והיגוי מהיר יותר ובעל התנגדות גבוהה יותר. ברולס רויס מבטיחים שנוחות "שטיח הקסם" נשמרה גם בדגם זה.

 

בחרטומה של הריית' ניצב המנוע החזק ביות של רולס רויס עד היום, מנוע 6.6 ליטר V12 כפול מגדשי טורבו בהספק של 633 כ"ס ומומנט של 81.5 קג"מ. זה מספיק למכונית הסופר קופה להאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-4.6 שניות בלבד.

 

 

למרות שמדובר במכונית קלאסית למראה, טכנולוגיה זו לא מילה זרה ברולס רויס. כך לדוגמה תיבת השמונה הילוכים האוטו', נשלטת גם באמצעות מערכת הניווט הלוויני הקובעת בהתאם לתוואי הדרך את ההילוך המתאים בכדי ליצור איזון אידאלי בין ביצועים לצריכת דלק. חוגת השליטה על המסך המרכזי מכילה כעת משטח מגע המאפשר בנוסף גם מחוות ידיים כמו בכל טלפון סלולרי עם מסך מגע.

 

כמו בכל דגמי רולס רויס, גם כאן נמצאים דונמים של עור המשובחים שיש לעולם להציע, עץ אמיתי שפוסל ביד אמן, תקרת "שדה הכוכבים" המורכבת מ-1,340 סיבים אופטיים, מושבים עם אין סוף אפשרויות כיוון ועיסוי ועוד ועוד אבזור כיד הדמיון וכעמוק הכיסים.

 

מחירה של הריית' יעמוד באירופה על החל מ-245,000 אירו.