חברת IM Motors הוקמה רק לפני 13 חודשים אך כבר בחודש אפריל הקרוב היא תחל לשווק בסין את הרכב החשמלי הראשון שלה, IM L7, שהוא רכב יוקרה חשמלי המתחרה על המשבצת של טסלה מודל S וניאו ET7. חברת IM Motors היא מיזם משותף של הענק הסיני עליבאבא, יחד עם SIAC המייצרת בין היתר את דגמי MG וקבוצת הטכנולוגיה Zhangjiang. השם המערבי של המיזם הוא IM - Intelligence in Motion אך בשוק הסיני החברה נקראת Zhiji Motor.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

IM L7 הוצגה לראשונה במסגרת תערוכת הרכב של שנגחאי באפריל 2021 לצידו של הקרוסאובר היוקרתי IM LS7 שעדיין נמצא בשלבי פיתוח. IM L7 היא מכונית סדאן גדולה עם אורך של 5.1 מטר, רוחב של 1.96 מטר ובסיס גלגלים של 3.1 מטר. מחיר הבסיס לדגם בשוק הסיני (לאחר הטבה מקומית) יעמוד על החל מ-$64,000.

 

IM L7
IM L7.

IM L7 משווקת בשתי גרסאות הנעה, אחורית בלבד עם מנוע בהספק של 340 כ"ס ודגם הנעה כפולה עם תוספת של מנוע קדמי בהספק של 240 כ"ס, לדגם זה נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 3.9 שניות. הדגם מצויד בסוללה בקיבלות של 93kWh המאפשרת טווח נסיעה של מעל ל-600 ק"מ - בתקן NEDC המיושן כך שבפועל מדובר על טווח נסיעה בגזרת ה-500 פלוס ק"מ. מה שייחודי ל- IM L7 הוא יכולת טעינה אלחוטית בהספק גבוה של 11kW אך שימוש בזה דורש כמובן התקנה של משטח טעינה אלחוטי בחניה הביתית.

 

IM L7
IM L7.

העיצוב החיצוני של ה- L7 מודרני ונעים לעין וכך גם תא הנוסעים בעיצוב מינימליסטי, גם אם עודף המסכים די מוגזם שכן מול הנהג יש "קיר" של שלושה מסכים מחוברים באורך של מטר ואם זה לא מספיק, יש עוד מסך מגע בין המושבים בגדול "12.8 שהוא בעצם מסך השליטה הראשי. מצא גם פתיחת דלתות חשמלית, כמו בטסלה, כפתורי מגע על ההגה והדשבורד ומערכת שמע עם 22 רמקולים.

 

מסביב לרכב נמצא 15 מצלמות שחלקן כמו בטסלה לצילום וחלקן עבור מערכות הבטיחות המתקדמות, יחד עם 12 חיישנים אולטרסוניים, חמישה חיישני רדאר וחיישן LiDAR.

 

IM L7
IM L7.

לאור החברות החזקות שעומדות מאחורי המותג הזה, זה בהחלט עוד מותג סיני שצריך לעקוב אחריו.