הדור השלישי של עמדות ה-Supercharger המהירות של טסלה יאפשרו טווח נסיעה של מעל ל-200 ק״מ בזמן של 15 דקות.

 

הדור השני של עמדות הטעינה המהירות (Supercharger) של טסלה מוטורס מאפשר טעינה בהספק מרבי של עד 120kW. כעת, טסלה משיקה את הדור השלישי של עמדות הסופרצ׳רגר אשר יאפשרו טעינה בהספק של עד 250kW.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

טעינה של טסלה מודל 3 החדשה, לה טווח נסיעה של כ-525 ק״מ, בתחנה מדור 3 מאפשרת להשיג טווח נסיעה של כ-120 ק״מ ב-5 דקות וטעינה מקיבולת של 8% עד-90% דורשת בדור 3 המתנה של 40 דקות בלבד לעומת 60 דקות בעמדה מדור 2. לפי טסלה, העמדות החדשות יחתכו במחצית את הזמן הממוצע שהלקוח יבזבז בעמדת הטעינה ורוב הלקוחות צפויים להטעין בעמדות הדור השלישי במשך של 15 דקות בלבד (טעינה חלקית בלבד) במקום כ-30 דקות בדור השני.

 

עמדת טעינה מהירה Supercharger
תחנת Supercharger.

יש לציין כי היתרון המשמעותי של עמדות הדור 3 הוא בטעינה עד ל-50% מקיבולת הסוללה, מעל זה ועד לקיבולת של 100% ההבדל הוא די זניח. אם ניקח לדוגמה את גרסת הטווח הארוך של טסלה מודל 3, טעינה מקיבולת של 8% ל-50%, המאפשרת טווח נסיעה של מעל ל-200 ק״מ, דורשת המתנה של כ-15 דקות בלבד לעומת 30 דקות בדור השני.

בכדי לשפר עוד יותר את יכולת הטעינה של הסוללה בשלב הראשון של הטעינה, ליתר דיוק את היכולת של תא בודד לספוג זרם טעינה גבוה יותר, טסלה יצרה מנגנון המחמם אוטומטית את מערך הסוללות כאשר הנהג כאשר היעד במערכת הניווט הוא לעמדת טעינה מהירה. לפי טסלה, המנגנון הזה יקצר את הזמן הטעינה בעמדות דור 2 בכ-25%.