מרצדס ספרינטר החשמלי, eSprinter, מציע טווח נסיעה של 115-168 ק"מ, כושר העמסה של 891-1045 ק"מ וטעינה מהירה בחצי שעה.

 

כמו שאר יצרני המסחריות הקלות, גם במרצדס מתכוננים לתקנות הזיהום החדשות של האירוח האירופי שיכנסו לתוקפם בשנת 2020. בכדי לעמוד בתקנות (ממוצע פליטת CO2 של 147g/km לצי המסחריות הקלות) מרצדס מציגה גרסאות חשמליות לספרינטר החדש, הוואן המסחרי הפופולרי והמצליח של החברה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הדגם (eSprinter) מיועד עבור חברות העושות כיום שימוש בוואן מסחרי במרכזי ערים גדולות, לקוחות אלו יוכלו לבחור מבין שתי גרסאות הנבדלות בקיבולת הסוללה ובמשקל העמסה מורשה שונה. לשתי הגרסאות מנוע חשמלי בהספק של 115 כ"ס ומומנט מרבי של 30.1 קג"מ, משקל כולל של 3.5 טון ונפח תא מטען של 10.5 קוב.

 

מרצדס ספרינטר חשמלי
טווח נסיעה של עד 168 קילומטר.

בכדי לשמור על משקל העמסה מורשה יעיל, מרצדס מאפשרת לרוכשים לבחור מבין שתי סוללות בקיבולת קטנה יחסית אך כזו המספיקה לסבב חלוקה עירוני ממוצע. האופציה הראשונה היא לסוללה בקיבולת של 41kWh (קיבולת שימושית של 35kWh) המספיקה לטווח נסיעה של 115 ק"מ ומאפשרת משקל העמסה של 1045 ק"מ. האופציה השנייה היא לסוללה בקיבולת של 55kWh (קיבולת שימושית של 47kWh) המספיקה לטווח נסיעה של 168 ק"מ ומאפשרת משקל העמסה של 891 ק"ג.

 

מרצדס ספרינטר חשמלי esprinter
לוח מחוונים שונה, שליטה על הרגנרציה ושלושה מצבי נהיגה.

לשני הדגמים יכולת טעינה מהירה המאפשרת בזמן של חצי שעה לטעון את הסוללה מקיבולת של 10% עד 80, מטען קיר רגיל בהספק של 7.4kW דורש כבר המתנה של 6 שעות. רכשי הדגמים יוכלו לבחור להגביל את מהירות הנסיעה, בכדי לחסוך באנרגיה, למהירות של 80 , 100 או 120קמ"ש, שזו המהירות המרבית של הדגם. מנופי שליטה מאחורי גלגל ההגה מאפשרים בחירה ידנית מבין 4 מצבי רגנרציה, נהג שזה פחות מעניין אותו יוכל לבחור מבין 3 תוכניות נהיגה לנוחות או חיסכון מרבי כאשר כל תוכנית משנה את עוצמת הבלימה הרגנרטיבית, פעולת בקרת האקלים ועוד.

לרשות הרוכשים מרצדס מעמידה את מערכת ניהול צי הרכב Digital eVan Management, כולל ניהול הטעינה, הכנסה מראש של יעדים למערכת הניווט, הפעלה של בקרת האקלים ועוד. לרשות הנהג אפליקציה סלולרית המאפשרת לדוגמה הפעלה מראש של בקרת האקלים, ניהול הטעינה ועוד.