משרד התחבורה אישר בנוסף רכב מסחרי חשמלי ראשון בישראל. השר כץ: משרד התחבורה ימשיך לסייע ולתמוך בפרויקטים שיש להם השפעה על בטיחות הרכב ואיכות הסביבה .

רנו פלואנס Z.E

משרד התחבורה אישר לחברת Better Place לייבא לישראל 13 מכוניות חשמליות מסוג רנו Fluence למטרת בחינה וניסוי, כך הודיע היום (יום ראשון) שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.מדובר בכלי רכב העומדים בדרישות המחמירות של התקינה האירופית. המכוניות הצפויות להגיע לישראל במהלך השבועיים הקרובים, כאשר המטרה היא מבחן רכב הייקף באמצעות נהגים אשר שכרה החברה לבחינת תשתית הטעינה והחלפת המצברים של החברה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

יבוא כלי הרכב החשמליים התאפשר לאחר שהשר כץ חתם לאחרונה על צו פיקוח על מצרכים ושירותים חדש, הכולל הקלות שונות במתן אישורים ליבואנים חדשים המבקשים להיכנס לענף הרכב.  מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה, אבנר פלור, ציין כי במהלך הימים הקרובים צפוי אגף הרכב לאשר דגם אב טיפוס של  רנו Fluence לצורך שיווקו בישראל, במהלך שנת 2011, זאת לאחר שיעמוד בדרישות התקינה הישראלית.

 

השר כץ ציין כי בנוסף לכך אישר משרד התחבורה לחברת קרסו, יבואנית רנו, דגם אב טיפוס של רכב מסחרי חשמלי, מסוג קנגו. מדובר ברכב מסחרי, חשמלי הראשון המאושר בישראל. משרד התחבורה גיבש לאחרונה את דרישות התקינה ליבוא רכב חשמלי לישראל ויזם הקמת ועדה במכון התקנים הישראלי, שתגבש תקנים למערכות אספקת אנרגיה להטענת הרכב וכן לשרותי תחזוקה של המכוניות. יצוין כי במהלך שנת 2011 צפוי מכון התקנים הישראלי לגבש את התקינה הישראלית והדרישות בכל הנוגע למערכות ההטענה ושרותי התחזוקה של כלי הרכב החשמליים.

 

ממשרד התחבורה נמסר כי במהלך שנת 2011 צפויים להגיע לישראל דגמים חדשים נוספים של כלי רכב חשמליים ובכללם דגמים של סיטרואן, מיצובישי וניסן. השר כץ ציין כי משרד התחבורה ימשיך לסייע ולתמוך בפרויקטים שיש להם תרומה והשפעה על בטיחות הרכב ואיכות הסביבה. לדבריו בישראל נעים כיום כבר יותר מ- 10 אלפים כלי רכב היברידים וכ- 8 אלפים כלי רכב המונעים בגז ( גפ"מ).

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location