טויוטה מציינת 10 מיליון יחידות שנמכרו מרכב השטח המיתולוגי שלה, הלנד קרוזר, המיוצר במשך 68 שנים.

 

ביום שישי האחרון, חברת טויוטה הודיעה כי רכב הכביש שטח המיתולוגי שלה, טויוטה לנד קרוזר, עבר את רף 10 מיליון היחידות שירדו מפס הייצור. הלנד קרוזר הוא אמנם לא הדגם הנמכר ביותר של טויוטה, בתואר הזה מחזיקה כמובן הקורולה, אך הוא כן הדגם הוותיק ביותר של המותג הנמכר לאורך התקופה הארוכה ביותר (68 שנים), מאז שהוצג טויוטה "Jeep BJ" ב-1 באוגוסט 1951.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כמו לא מעט רכבי שטח גם הלנד קרוזר נולד כתוצאה מצרכים של הצבא, היפני במקרה הזה, עבורו פיתחו בטויוטה את ה-Jeeb BJ. טויוטה Jeep BJ הוצג כאב טיפוס בשנת 1951 אך ייצור מסחרי מלא החל רק בשנת 1953. בשנת 1954 ולאחר דרישה לשינוי השם מצד חברת ג'יפ האמריקאית, ניתן לדגם השם לנד קרוזר שנשאר איתו מאז ועד היום.

 

טויוטה לנד קרוזור
לכל מקום בכביש או בשטח (צילום: עמית חימוביץ')

כיום, הלנד קרוזר משווק בכ-170 מדינות וסך המכירות העולמיות לשנה מסתכם בכ-400,000 מכוניות. הלנדקרוזר תרם משמעותית להגברת האמון במותג טויוטה בעולם, וסלל את הדרך להרחבת ייצוא המכוניות של החברה. הודות לאמינות ולעמידות יוצאות הדופן שלו, ישנם אזורים שבהם היום עדיין משתמשים בלנד קרוזר סדרה 40, כ-50 שנה לאחר ייצורו.

לישראל הגיע הלנדקרוזר בשנת 1997 ומיד זכה להצלחה ולאהדה רבה. הדגם מוביל את מכירות סגמנט רכבי הכביש-שטח הגדולים (E-SUV) לאורך שנים ועד היום נמכרו בארץ כבר למעלה מ-24,000. רבים מהרכבים הראשונים שנמסרו עדיין נוסעים על כבישי ישראל והוא נחשב לרכב קשוח עם ביצועי שטח יוצאי דופן ועם זאת מציע נוחות, בטיחות וטכנולוגיה מתקדמת לשימוש יום יומי בכביש ועם המשפחה. גם בשוק היד השניה הלנד קרוזר מבוקש מאוד והוא כבר שנים רבות נחשב לאחד הרכבים עם שמירת הערך הטובה ביותר בישראל.

 

טויוטה JEEP BJ
JEEP BJ.

בימים אלו, מובילות החוויות שתיעדו לקוחות לנדקרוזר קמפיין מיוחד של יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל. במסגרת פעילות דיגיטל, תחת השם DRIVEN by Land Cruiser, הזמינה טויוטה את הגולשים לשתף בחוויות מיוחדות ומרגשות עם הלנדקרוזר.

 

 

תגובות (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

הלנדקרוזר הוא רכב כל כך מכוער שהדגם הראשון שרואים כאן בתמונה נראה עוד פחות מכוער ממנו.
לא מובנת התופעה שכל כך הרבה אנשים שמים 400K על רכב כזה

This comment was minimized by the moderator on the site

בגלל החוכמה..כשתחכים תבין את התופעה.

This comment was minimized by the moderator on the site

ההפך הוא הנכון!!!

א=י=ן=ע=ל=ט=ו=י=ו=ט=ה=!=!=!

This comment was minimized by the moderator on the site

הגיע הזמן ללנד קרוזר פארדו היברידי פלאג אין

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location