אודי e-tron החשמלי מושק בישראל במחיר תחרותי, עם הספק כולל של 408 כ״ס, טווח נסיעה של 400 ק״מ ואפשרות לטעינה מהירה בהספק של 150kW.

 

כחודשיים בלבד לאחר החשיפה בינלאומית של הדגם, אודי ישראל, מבית צ'מפיון מוטורס, מודיעה על תחילת השיווק של אודי e-tron, הקרוסאובר החשמלי הראשון של אודי. לאור ההתעניינות הגבוהה בישראל מאז חשיפת הרכב, תתאפשר מכירה מוקדמת לדגם שתוצע עם תשלום מקדמה בסך של 8,000 שקלים חדשים. המשלוח הראשון של הרכבים צפוי להגיע לארץ בחודש מרץ 2019. מחירו של אודי e-tron, אשר ישווק בשתי רמות גימור, עומד על החל מ-392,500 שקל.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אודי e-tron החשמלי הוא המתחרה של אודי לדגמים כגון מרצדס EQC ויגואר i-Pace, שהושק אתמול בישראל עם תג מחיר הגבוה בכ-60,000 שקל מזה של ה-e-tron. לאודי e-tron מראה הדומה ל-Q5, אך הוא בעל מידות במעט גדולות יותר, בין ה-Q5 ל-Q7, והוא מבוסס על פלטפורמה שונה (PPE) - פלטפורמה ייעודית לרכבים חשמליים אשר תשרת את הדגמים החשמליים של אודי ופורשה.

 

2019 אודי e-tron
אודי e-tron - רכב חשמלי יוקרתי במחיר תחרותי במיוחד.

ניב אורון, מנהל חטיבת Audi מבית צ'מפיון מוטורס: "אנחנו עדים לתחילתו של עידן חדש בתחום התחבורה בישראל עם תחילת שיווקו של הרכב החשמלי הראשון של Audi. תחום הרכבים החשמליים בארץ תופס תאוצה, בין היתר, בזכות פרישה מהירה של עמדות טעינה והודות להטבות המס על רכבים אלה - המחיר האטרקטיבי של הרכב נובע בין היתר מהטבת מס זו. גם בעולם מעורר הרכב עניין רב ובכל מדינה בה נפתחה האפשרות למכירה מוקדמת מולאו הקצאות הייצור בתוך שבועות בודדים. לא מפתיע כי לקוחות מביעים אמון בטכנולוגיה, שהולכת להפוך את החיים של כולנו לנקיים, שקטים ונוחים הרבה יותר כשנקום כל בוקר לסוללה מלאה עם טווח של יותר מ-400 ק"מ".

 

2019 אודי e-tron
טווח נסיעה חשמלי של 400 קילומטר.

מערכת ההנעה החשמלית של אודי e-tron משלבת בין שני מנועים חשמליים בהספק כולל של 408 כ״ס ומומנט מרבי של 68 קג״מ, מספיק בכדי להאיץ את הדגם מעמידה ל-100 קמ״ש בזמן של 4.7 שניות ולהמשיך לעשות זאת עד למהירות מרבית של 200 קמ״ש. נתונים אלו תקפים להאצה מלאה לפרקי זמן קצרים (8 שניות), בשאר מצבי הנהיגה לרשות הנהג הספק כולל של 360 כ״ס ומומנט מרבי של 57.2 קג״מ. ההנעה מתבצעת רוב הזמן באמצעות המנוע האחורי בלבד כאשר המנוע האחורי מצטרף בעת הצורך, שני המנועים החשמליים נשלטים באמצעות מערכת בקרה המאפשרת שליטה מדויקת ומהירה על המומנט בכל ציר וגלגל.

 

סוללות ליתיום-יון ענקית בקיבלות של 95kWh מאפשרת לדגם טווח נסיעה כולל של כ-400 ק״מ (בתקן WLTP). לקוחות הדגם יהיו זכאים לעמדת טעינה ביתית בהספק של 11kW ללא תוספת תשלום, מטען זה מאפשר טעינה 0-100% של הסוללה בזמן של כ-9 שעות. כאשר תהיה בישראל רשת טעינה מהירה בזרם DC, אז תוכלו ליהנות מטכנולוגיית הטעינה המהירה שאודי הטמיעה בדגם, טכנולוגיה המאפשרת טעינה של הסוללה בהספק של עד 150kW, כלומר טעינה של 0-80% בכחצי שעה.

 

2019 אודי e-tron
מרווח יותר מה-Q5 וכמובן גם שקט יותר.

לאודי e-tron אורך של 4,901 מ"מ, רוחבו של 1,935 מ"מ, גובה של 1,616 מילימטר ובסיס גלגלים של 2,928 מ"מ, אלו מידות המציבות את הדגם בין ה-Q5 ל-Q7. נפח תא המטען גדול ועומד על 660 ליטר או 1,725 ליטר עם קיפול המושבים מאחור.

החלל הפנימי e-tron Audi מציג את העיצוב החדש של תאי הנוסעים של Audi עם מראה נקי ומתוחכם המוכר מדגמי הסאלון של המותג. חווית המשתמש החדשה של המותג כוללת כסטנדרט שלושה מסכים שונים בתא הנוסעים: שני מסכי מגע מתקדמים ומסך נתונים Audi Virtual Cockpit המחליף את לוח השעונים הקונבנציונאלי.

 

2019 אודי e-tron תא הנוסעים
תא נוסעים עשיר וטכנולוגי עם שלושה מסכים.

הדגם יוצע בתחילה בשתי רמות גימור. ברמת הגימור Advance, מציע ה-Audi e-tron מפרט אבזור שופע כסטנדרט, הכולל בין היתר: מתלי אוויר, חלון גג פנוראמי, ריפודי עור, מפתח חכם, חישוקי 20". בתחום הבטיחות כוללת רמת גימור זו מגוון רחב של מערכות בטיחות אקטיביות 360 מעלות שהוצגו ב-A8 החדשה: מערכת לבלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת סיוע בפקקי תנועה, מערכת לזיהוי שטח מת, מערכת סיוע לכניסה לצומת, מערכת לעזר לבלימה ביציאה מחניה ומניעת פתיחת דלתות בתנועה חולפת. חבילת Premium מציעה בין היתר גם מראות צד וירטואליות מהפכניות, מערכת שמע B&O, וחישוקי 21" ותוצע בתוספת תשלום. אודי e-tron - מפרט טכני מלא להורדה.