אופל קורסה OPC גרסת "נורבורגרינג" עם 210 כ"ס ופחות מ-7 שניות ל-100 קמ"ש.

אופל קורסה OPC נורברגרינג

אופל חושפת את הגרסה החמה והחזקה ביותר של הקורסה, ה-OPC בגרסה על שם המסלול המפורסם נורבורגרינג בגרמניה. חטיבת הביצועים של אופל, לקחה את מנוע ה-1.6 טורבו המשרת את הקורסה OPC הרגילה בהספק של 192 כ"ס והעלתה את ההספק ל-210 כ"ס יחד עם עלייה נוספת במומנט שעומד כעת על 25.5 קג"מ או 28.54 קג"מ במצב OverBoost (לעומת 23.44 קג"מ ב-OPC הרגילה).

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

חיצונית נבדלת ה- OPC נורבורגרינג מה-OPC הרגילה בחישוקי 18 אינצ' בעיצוב חדש הנועלים צמיגים במידות של 225/35, נוסף מסית זרימה קדמי מתחת לפגוש וכמובן כיתוב בהתאם. על הנייר רשומים המספרים הבאים: 6.8 שניות 0-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 230 קמ"ש, זאת לעומת 7.2 שניות ו-225 קמ"ש ל-OPC הרגילה.

 

אופל לא ביצעה רק משחק הספק אלא הוסיפה דיפרנציאל מוגבל החלקה מכני אמיתי ולא הסתפקה באחד כזה המבוסס על המערכות האלקטרוניות. אופל כיילה את המתלים מחדש והחליפה את הבולמים בכאלו מתקדמים יותר מתוצרת בילשטיין. ועל עוצמת הבלימה אחראית מערכת בלימה חדשה מתוצרת ברמבו אשר הותקנה מלפנים. בנוסף, כל מערכות הבטיחות האלקטרוניות כגון בקרת המשיכה, בקרת היציבות ומערכת ה-ABS תוכנתו מחדש בכדי להתאים לאופייה של הגרסה הקרבית הזו.

 

בגרמניה גרסה זו של הקורסה נמכרת בתוספת מחיר של 4000 אירו על מחירה של ה-OPC הרגילה העומד על 23,650 אירו. יהיה בהחלט נחמד לראות אם בשלמה סיקסט, יבואנית אופל לישראל, יפסיקו לחשוב קצת כמו חברת ליסינג ויחלו ביבוא הגרסאות החומות של הקורסה בעיקר אך גם של האסטרה ולא ליבוא גרסה אחת בלבד של הקורסה וללכת על בטוח. בשוק הרכב הישראלי המתעורר, זה פשוט כבר לא מספיק.