אופל פרונטרה 2024 נחשף
אופל פרונטרה - קרוסאובר משפחתי חדש לאופל.
אופל פרונטרה 2024 נחשף
אופל פרונטרה - קרוסאובר משפחתי חדש לאופל.

אופל מספקת לנו הצצה ראשונה לקרוסאובר הקומפקטי החדש שלה, אופל פרונטרה, המחליף בחברה את הקרוסלנד הנוכחי. אופל פרונטרה ישווק בגרסה חשמלית מלאה לצד דגמי 1.2 טורבו עם סיוע חשמלי 48V וכמו הקרוסלנד, הוא נולד כדי לספק אלטרנטיבה משפחתית במחיר נגיש יותר, כולל אופציה ל-7 מושבים. את אופל פרונטרה אנחנו צפויים לפגוש בישראל לקראת סוף השנה. 

 

אם השם פרונטרה (Frontera) מצלצל לכם מוכר אתם לא טועים שכן בעשור הקודם אופל שיווקה תחת השם הזה SUV אשר התבסס על איסוזו UM. הפרונטרה החדש אמנם לא קשור לדגם ההוא אך הוא כן נושא עיצוב של רכב SUV מהשורה ובכך הוא מתקן את אחת מנקודות החלושה העיקריות של הקרוסלנד שהיה רכב שימושי באריזה לא מספיק משכנעת. 

 

2024 אופל פרונטרה
אופל פרונטרה.

אופל לא חושפת בשלב זה יותר מידי פרטים טכניים על הדגם אך הפרונטרה הוא דגם גדול יותר משמעותית מהקרוסלנד עם אורך של כ-4.4 מטר, בסיס גלגלים של כ-2.67 מטר ונפח תא מטען גדול של 460-1600 ליטר. כאמור, אופל פרונטרה ישווק עם אופציה ל-7 מושבים כך שמדובר באחת האופציות הזולות ביותר בשוק לרכב 7 מושבים. 

 

אופל לא מספקת פרטים מלאים על יחידות ההנעה של הדגם אך ברור כי הדגם ישווק עם יחידות ההנעה המוכרות של קבוצת סטלנטיס, כלומר 1.2 טורבו 136 כ"ס עם סיוע חשמלי 48V ויחידת הנעה חשמלית עם מנוע קדמי 156 כ"ס וסוללת 51kWh שתאפשר לדגם טווח נסיעה של כ-400 ק"מ.

 

אופל פרונטרה
אופציה ל-7 מושבים.

עדכון: אופל חושפת כי הפרונטרה ישווק עם מנוע 1.2 טורבו 48V בהספקים של 100 כ"ס או 136 כ"ס ועם מערכת הנעה חשמלית המציעה טווח נסיעה של כ-300 ק"מ או כ-400 ק"מ. אופל עדיין לא חושפת את הנתונים הטעניים של המערכת החשמלית אך לא קשה לנחש כי דגם ה-300 ק"מ מצויד באותה יחידת הנעה חשמלית שהוצגה עם סיטרואן e-C3 החדשה, שם מדובר בשילוב של מנוע חשמלי 113 כ"ס עם סוללת LFP בקיבולת של 44kWh. דגם ה-400 ק"מ כבר מצויד כנראה ביחידת ההנעה המוכרת עם 156 כ"ס וסוללת NMC בקיבולת של 51kWh. 

 

אופל פרונטרה 2024
אופל פרונטרה.

חלל תא הנוסעים של הפרונטרה מציג שילוב של המוכר לנו מהדגמים העדכניים יותר של אופל, כמו האסטרה, לצד אלמנטים ויזואליים ייחודיים. מול הנהג נמצא את מערך המסכים Pure Panel של אופל עם צמד מסכי "10 וללקוחות אפשרות להוסיף מעמד ייעודי לסלולרי ובאמצעות אפליקציה ייעודית, המכשיר הסלולרי יהפוך למערכת המולטימדיה של הרכב. לצד זה נמצא מגוון רחב של חללי אחסון שימושיים, שקעי USB מלפנים ומאחור, כיסים בגב המושבים למכשיר הסלולרי, משטח טעינה אלחוטי מהיר ועוד. 

 

עדכון: אופל הבטיחה כי הפרונטרה הוא קרוסאובר משפחתי במחיר נגיש והמחיר אכן כזה, באירופה לפחות. מחיר הבסיס לדגם הבנזין יעמוד בגרמניה על כ-€24,000 והמחיר הבסיס של הדגם החשמלי יעמוד על החל מ-€29,000 וזה נתון שהופך את הדגם לקרוסאובר החשמלי הזול יותר באירופה. אופל פרונטרה הוא דגם מקביל, וזול יותר, לסיטרואן C3 איירקרוס החדש שנחשף לאחרונה.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 17

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.