אסטון מרטין מציגה את מנוע ה-3.0 ליטר V6 טווין-טורבו החדש לחלוטין שלה אשר ישרת בשנת 2022 את מכונית העל אסטון מרטין ואלהאלה (Valhalla) מכונית אותה אסטון מרטין הציגה אשתקד כקונספט.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

המנוע הזה, הנושא את שם הקוד TM01, הוא המנוע הראשון מפיתוח עצמי מלא של אסטון מרטין מאז שנת 1968. המנוע תוכן מראש לשילוב במערכת הנעה היברידית או היברידית פלאג-אין, מערכת המפותחת במקביל למנוע הזה.

בשלב זה אסטון מרטין לא מציינת את נתוני ההספק של המנוע, אך היא מציינת כי כל רכב בו ישולב המנוע הזה, עם מערכת הנעה היברידית, יהיה חזק יותר מכל רכב אחר של החברה כיום. הרכב החזק ביותר כיום של החברה הוא DSG סופרלג'רה עם הספק מרבי של 725 כ"ס המתקבל ממנוע 5.2 ליטר V12 טווין-טורבו.

 

אסטון מרטין DBS Superleggera
אסטון מרטין Valhalla.

כיאה למנוע המיועד לשימוש ברכבי ספורט, הוא מצויד בעוקה יבשה כך שהמנוע לא "ירעב" לשמן גם תחת כוחות G גבוהים, ובכדי לשמור על מבנה קומפקטי מגדש/מגדשי הטורבו של המנוע ממוקמים בחלל ה-V של המנוע, זה גם יאפשר יקל על החברה להתקין את המנוע הרכבים עם מנוע בהתקנה מרכזית או קדמית. לפי אסטון מרטין משקל המנוע, כולל מגדשי הטורבו, עומד על פחות מ-200 ק"ג.

המנוע, יחד עם התמיכה של מערכת היברידית, תוכן כך שכבר יעמוד בתקן הזיהום אירו 7, תקן הצפוי להיכנס לתוקפו רק בשנת 2025. המנוע הזה יאפשר לאסטו מרטין להחליף את מנוע ה-4.0 ליטר V8 של מרצדס-AMG המשרת מספר דגמים של החברה וכן להחליף את מנועי ה-V12 של המותג בשילוב עם הנעה היברידית.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location