טויוטה יאריס, אוריס ואוונסיס בישראל מקבלות כסטנדרט את מערכת הבטיחות המתקדמת Toyota Safety Sense.

טויוטה אוריס מעתה עם מערכת הבטיחות TTS
מערכת בטיחות TTS כסטנדרט באוריס, יאריס ואוונסיס.

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, ממשיכה לשדרג את מפרט הבטיחות בדגמי טויוטה אותם היא משווקת בישראל ואל הקורולה המחודשת המצוידת כסטנדרט במערכת הבטיחות המתקדמת TTS - Toyota Safety Sense, היא מצרפת לרשימה את הדגמים יאריס, אוריס ואוונסיס.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

שלושת הדגמים זמינים כבר עתה לרכישה עם המערכת החשובה הזו, בכולם המערכת מוצעת כסטנדרט בכל רמות הגימור – שאפו ליוניון על שלא התנתה את זמינות המערכת בהתאם לרמת הגימור, כפי שעושים חלק מהיבואנים. החל מינואר 2017, תצטרף לרשימת הדגמים המצוידים כסטנדרט במערכת TTS גם הפריוס, אשר זכתה לאחרונה בתואר המכונית הבטוחה ביותר לשנת 2016, בסגמנט המשפחתיות הגדולות, ע"י ארגון EURO NCAP.

 

מערכת טויוטה TTS המותקנת בדגמים, כוללת את המערכות הבאות: מערכת קדם התנגשות אקטיבית (PCS), מערכת התרעה על סטייה מהנתיב (LDA), מערכת החלפה אוטומטית של אלומת אור גבוהה (AHB) ומערכת זיהוי והצגת תמרורים (RSA).

 

במהירויות של בין 10 ל-80 קמ"ש, מערכת ההתראה לפני התנגשות מזהה כלי רכב מלפנים ומפחיתה את הסכנה של פגיעה בהם מאחור. כאשר קיימת אפשרות של התנגשות היא מעודדת את הנהג לבלום באמצעות התראה ויזואלית וקולית. מערכת PCS גם דורכת את מערכת הבלמים כדי להעניק כוח בלימה מוגבר כשהנהג לוחץ על דוושת הבלמים. אם הנהג אינו מגיב בזמן, המערכת אקטיבית ומפעילה באופן אוטומטי את הבלמים, מפחיתה את מהירות הנסיעה בכ-30 קמ"'ש עד כדי עצירה מוחלטת, כדי למנוע את ההתנגשות או להפחית את עוצמת הפגיעה.


מערכת התראת סטייה מנתיב מנטרת את סימוני הנתיבים ומסייעת למנוע תאונות והתנגשויות חזיתיות הנגרמות עקב סטייה מנתיב. אם המכונית מתחילה לסטות מהנתיב מבלי שהופעלו פנסי האיתות, מערכת LDA מתריעה על כך לנהג באמצעות התראה ויזואלית וקולית הניתנות לכוונון.

 

אלומת אור גבוהה אוטומטית מסייעת להבטיח ראות קדמית מעולה בנהיגה בשעות הלילה. היא מזהה הן את אלומת האור של כלי רכב המגיעים ממול והן את הפנסים האחוריים של כלי רכב הנוסעים מלפנים, ומחליפה אוטומטית בין אלומה גבוהה לאלומה נמוכה כדי למנוע סנוור של נהגים אחרים. בזכות השימוש המוגבר באלומה הגבוהה, המערכת מאפשרת זיהוי מוקדם יותר של הולכי רגל ומכשולים.

 

מערכת עזר לזיהוי תמרורים מסייעת לנהג על ידי כך שהיא מוודאת שהמידע הטוב ביותר מצוי ומוצג לפניו, גם אם אולי הוא לא שם לב לתמרור מסוים. המערכת משתמשת במצלמה קידמית ומזהה תמרורים לאורך הדרך כגון הגבלת מהירות, תמרורי תנאי הכביש ושלטים של כבישים מהירים. מצב המערכת וההתראות מוצגים לנהג על גבי צג המידע חדש וצבעוני TFT בגודל "4.2 על גבי לוח המחוונים. במקרה של הגבלת מהירות, המערכת מייצרת / מספקת התראה ויזואלית וקולית (הניתנות לכוונון) אם הנהג עובר את המהירות המותרת.

 

הודות להפחתת הסיכון של מעורבות בתאונות דרכים, נהגים של מכוניות המצוידות ב-Toyota Safety Sense יוכלו ליהנות מסיווג ביטוחי טוב יותר ומעלויות ביטוח נמוכות יותר.

 

 

תגובות (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

כל הכבוד לטויוטה, קובעת כאן סטנדרט חדש של בטיחות! אני מקווה ששאר יבואני הרכב ילכו בעקבות יוניון ואז אולי באמת נזכה לקצת פחות תאונות והרוגים.

This comment was minimized by the moderator on the site

המערכת הזאת היא בלוף... לא שווה כלום. זאת לא המערכת המקורית שטויוטה מלבישה את הרכבים בעולם, אלא מערכת רזה לנהגי ישראל הכבשים...

This comment was minimized by the moderator on the site

ביאריס - לא בכל רמות הגימור - רק בגבוהות ביותר

This comment was minimized by the moderator on the site

באיזה דגמים כן?

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location