המסגרת מצגת למשקיעים שקיה קיימה השבוע היא פרסה, שוב, את תכנית S האסטרטגית שלה, שעיקרה השקת דגמים חשמליים רבים, ייצור פלטפורמה חשמלית לרכבים יעודיים ואספקה של שירותי תחבורה לצד ייצור רכבים. בנוסף, קיה הציגה את למשקיעים את הדגמים החדשים/מחודשים שהיא מתכננת להשיק השנה, אחד מהם הוא הספורטאז' החדש אותו נפגוש במהלך הרבעון השני של 2021.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אנחנו לא יודעים הרבה על הספורטאז' החדש אך מכיוון שמדובר בדגם מקביל לטוסון החדש של יונדאי, אז למעט העיצוב והפרטים הקטנים אנחנו כבר יודעים על הדגם די הרבה. כמו הטוסון גם הספורטאז' החדש יתבסס על פלטפורמה חדשה והוא ישווק בשתי גרסאות מרכב, קצרה, לאירופה, וארוכה, לארה"ב. כמו במקרה של הטוסון נפגוש פלטפורמה קשיחה יותר המאפשרת שדרוג של איכות הנסיעה ובידוד הרעשים בחלל תא הנוסעים.

 

2021 קיה סורנטו החדש
בקרוב בישראל - סורנטו החדש.

בתחום ההנעה נמצא את אותן יחידות הנעה של הטוסון, כולל מנוע 1.6 ליטר טורבו 150 כ"ס עם או בלי מערכת מיקרו-היברידית 48V או בגרסת 180 כ"ס עם מערכת מיקרו-היברידית כסטנדרט. נמצא גם שתי יחידות הנעה היברידיות על בסיס מנוע 1.6 ליטר טורבו, האחת היברידית רגילה עם 230 כ"ס והשנייה היברידית פלאג-אין עם 265 כ"ס וטווח חשמלי של כ-50 ק"מ.

עוד לפני הספורטאז', קיה תחשוף בקרוב את קיה K7 (קאדנזה) החדשה, מכונית הסאלון של קיה, יחד עם מתיחת פנים מקיפה לקיה פורטה (קיה K3) שיהיה מעניין לראות האם זו תזכה לקבל את מערכת ההנעה ההיברידית של האלנטרה החדשה.

 

קיה קונספט
ההשראה לקרוסאובר החשמלי של קיה.

במהלך הרבעון השלישי של השנה, קיה תחשוף את הקרוסאובר החשמלי הייעודי הראשון שלה שבשלב זה מוצג תחת שם הקוד קיה CV. מדובר בדגם מקביל, אך ספורטיבי יותר, לאיוניק 5 של יונדאי שתוצג החודש. שני הדגמים מתבססים על פלטפורמת E-GMP הייעודית לרכבים חשמליים ועם סוללה מתקדמת המאפשרות פעולה במתח של 400V כמו ברוב הרכבים החשמליים כיום או 800V, דבר שיאפשר טעינה אולטרה מהירה כגון תוספת של 100 ק"מ בזמן של 4 דקות או טעינה של עד 80% מקיבולת הסוללה בזמן של 18 דקות בלבד. טווח הנסיעה בדגמים יעמוד על מעל ל-500 ק"מ והשמועות מדברות על נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של פחות מ-4 שניות.

הקרוסאובר הזה הוא אחד מתוך 11 דגמים חשמליים שקיה תשיק עד לשנת 2026, שבעה מתוכם על בסיס פלטפורמת E-GMP והשאר על בסיס דגמי ICE כדוגמת קיה נירו או סול.

 

2021 קיה סטינגר החדשה
הסטינגר תחזור לסיבוב נוסף בישראל.

קצת מבט מקומי, במהלך הרבעון הראשון של השנה קיה ישראל תשיק שלושה דגמים חדשים: הסורנטו החדש והמרשים, הקרניבל החדש שהוא פחות או יותר אחד מדגמי המיניוואן בגודל מלא היחידים שאפשר לרכוש בארץ ולמרות חוסר ההצלחה של הדגם, הסטינגר המחודשת תעשה סיבוב נוסף בארץ הקודש.