הרברט דיס
הרברט דיס.
הרברט דיס
הרברט דיס.

הרברט דיס, מנכ"ל קבוצת פולקסווגן בארבע השנים האחרונות, יעזוב את ניהול הקבוצה החל מהראשון בספטמבר, כך נמסר בהודעה לבורסה ע"י חבר המנהלים של קבוצת פולקסווגן. מי שיחליף את דיס הוא מנהל מותג פורשה בקבוצה אוליבר בלום, שימשיך להחזיק בניהול פורשה כפי שדיס ניהל במקביל את מותג פולקסווגן. 

 

לפי חבר המנהלים ההחלטה התקבלה באופן הדדי. הרברט דיס הגיע לקבוצת פולקסווגן בשנת 2014 לאחר מגוון תפקידי ניהול אצל המתחרה ב.מ.וו והוא התמנה לתפקיד מנכ"ל הקבוצה כשלוש שנים לאחר ש- מתיאס מולר קיבל לידיו את המושכות לאחר פרשת דיזל גייט. 

 

הרברט דיס הוא אחד האחראים העיקריים למעבר המשמעותי של קבוצת פולקסווגן להנעה חשמלית ואשתקד הוא הציג את התכנית האסטרטגית של הקבוצה "NEW AUTO" שעיקרה הוא הפיכת הקבוצה לספק שירותי תחבורה חכמה. במסגרת התוכנית הזו הקבוצה הכריזה על הקמת מספר מפעלי ענק לסוללות, הקמתו של המפעל הראשון החלה החודש, פתיחה של חברת תוכנה  CARIAD שאמורה עד לשנת 2025 לפתח תוכנה אחידה לכל דגמי הקבוצה החשמליים אשר תשולב בפלטפורמת SSP, הפלטפורמה המודולרית החדשה והייעודית לדגמים חשמליים של קבוצת פולקסווגן שלפי התוכנית אמורה לשרת את מרבית דגמי הקבוצה החל משנת 2026. 

 

על הסיבה לעזיבה המוקדמת של דיס עוד נלמד בהמשך, אך זה המקום להזכיר שרק לפני כשנה חבר המנהלים האריך את החוזה של דיס עד לשנת 2025 וקיבל בברכה את התוכנית האסטרטגית 2030 של דיס.  סיבה אפשרית היא הרצון של דיס לצמצם משמעותית את כוח האדם בחברה, כאחד המעסיקים הגדולים והחשובים ביותר באירופה שעובד בצמוד לראשי מדינות זה לא משהו שמנכ"ל יכול להעביר בקלות וזה בהחלט יכול להיות מקור לחילוקי דעות שלא ניתנים לגישור.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    avatar