וולוו XC90 T8 מצויד במערכת הנעה היברידית פלאג-אין המציעה 407 כ"ס, טווח נסיעה חשמלי של 42 ק"מ וצריכת דלק משולבת של 47.6 ק"מ לליטר.

2016 וולוו XC90 T8 היברידית פלאג-אין
וולוו XC90 T8, היברידית פלאג-אין, נחתה בישראל.

חברת מאיר, יבואנית מכוניות וולוו לישראל, מודיעה הבוקר (יום ג') על תחילת השיווק של ה- XC90 T8 החדש, הגרסה הבכירה של רכב הפנאי XC90 המצוידת במערכת הנעה היברידית פלאג-אין חזקה וחסכונית. וולוו XC90 T8 שבעה מושבים ישווק במחיר מחירון של 589,900 שקל, רק 25,000 שקל יותר מגרסת מנוע T6 בנזין שהושקה אצלנו בשנה שעברה.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מערכת ההנעה ההיברידית T8 משלבת בין מנוע הבנזין T6 של וולוו, האחראי על הנעת הגלגלים הקדמיים, לבין מנוע חשמלי חזק המופקד על הנעת הגלגלים האחוריים. מנוע ה- T6 מייצר הספק מרבי של 320 כ"ס ומומנט מרבי של 40.7 קג"מ בעוד המנוע החשמלי האחורי תורם 87 כ"ס ו-24.4 קג"מ. מנוע חשמלי נוסף (46 כ"ס ו-15.3 קג"מ) מותקן בין מנוע הבנזין לבין תיבת השמונה הילוכים של הדגם והוא משמש עבור התנעת מנוע הבנזין, טעינת הסוללה ובמידת הצורך מסייע למנוע הבנזין.

 

ההספק הכולל של המערכת עומד על 407 כ"ס והמומנט הכולל עומד על 65.2 קג"מ. יחידת הכוח הזו מספיקה בכדי להאיץ את ה- XC90 מעמידה ל-100 קמ"ש ב-5.6 שניות. הסוללה המותקנת במרכז הרכב, מסוגלת לספק טווח נסיעה חשמלי של 42 ק"מ כך שצריכת הדלק המשולבת בדגם עומדת על 47.6 ק"מ לליטר.

 

מערכת ההנעה פועלת בשלושה מצבים עיקריים: חשמלי מלא (PURE), היברידי (HYBRID) ומצב כוח בו המנועים פועלים לטובת הספק מקסימלי (POWER). מצבים אלו נחלקים לשישה מצבי נהיגה שונים כולל מצב שטח, תעדוף להנעה כפולה, חסכוני ועוד.

 

וולוו XC90 T8
תא הנוסעים בדגם T8 מצויד ברמת האבזור הגבוהה ביותר כסטנדרט.

טעינת ה-XC90 T8 מתבצעת על ידי עמדת טעינה המותקנת בקיר כאשר זמן טעינת הסוללה עם מטען 16A עומד על כשלוש שעות ועם מטען 10A על כשמונה שעות. לשם התקנת עמדת הטעינה, "מאיר" יבואנית וולוו יזמה שיתוף פעולה עם חברת ג'ינרג'י, המספקת מוצרים ושירותים בתחום ניהול האנרגיה וטעינת רכב חשמלי במספר מדינות. התקנת עמדות הטעינה תתבצע על ידי צוות חשמלאים מוסמך ועל פי התקנים הדרושים הן בחוק החשמל והן לטעינת רכב חשמלי. חברת מאיר תציע כהטבה ייחודית לכל רוכש עמדת טעינה אחת ללא תשלום.

 

וולוו XC90 T8 ישווק ברמת האבזור הגבוהה ביותר של הדגם, INSCRIPTION, הכוללת, בין היתר: ריפודי עור נאפה, מערכת שמע יוקרתית של B&W, מסך מגע צבעוני 9 אינצ', לוח שעונים וירטואלי 12.3 אינצ' TFT, מערכת חנייה אוטומטית, מתלי אויר, מצלמת עזר אחורית לחנייה, מושב נהג ונוסע חשמליים כולל זיכרונות, חימום מושבים, חלון גג חשמלי, ידית הילוכים ייחודית מקריסטל. גם בתחום הבטיחות וולוו לא חסכה ובנוסף למערכת ה-CITY SAFETY המפורסמת של וולוו הרכב מאובזר ביותר וכולל מערכת תצוגת תמרורים, תאורה קדמית חכמה, בקרת ירידה במדרון, התראה והכנה לפגיעה מאחור, בלימה אוטומטית בצמתים, מערכת הגנה בשעת ירידה מהכביש, בקרת שמירת נתיב אקטיבית, מערכת לניטור רכב בשטח המת BLIS,ACC , בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת עזר לנהיגה בפקקיםPILOT ASSIST ועוד.

 

וולוו XC90 - מפרט טכני מלא להורדה.

שרון גלזר מנהל חטיבת הרכב הפרטים ב"מאיר" מציין כי בכך וולוו ממשיכה בצמיחה. "בעולם סיימה וולוו רבעון 10 ברציפות בו היא מציגה גידול. בישראל סיימה וולוו את הרבעון הראשון בגידול של כ-40% למול רבעון מקביל אשתקד. אנו חווים עוד ועוד דגמים של וולוו הנכנסים למרכז הבמה בשוק, והדגם הזה הוא נדבך חשוב ונוסף של וולוו בשוק רכבי הפנאי שטח היוקרתיים. הדגם החדש, מביא עמו בשורה חדשה בזכות השילוב האולטימטיבי של עוצמה יוצאת מן הכלל וחיסכון מעולה".

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

איך יכול להיות שמחיר היברידי יותר יקר מבנזין כשהמיסוי הוא 30℅ לעומת 80℅ הבנזין. מעבירו הטבה לציבור.

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location