תערוכת טוקיו 2013 שתיפתח בסוף חודש נובמבר תשמש את טויוטה להציג מגוון דגמי קונספט, רובם מיועדים עבור השוק היפני בלבד.

טויוטה בתערוכת טוקיו 2013

טויוטה הציגה היום (יום ג') את נבחרת הדגמים החדשים, רובם דגמי קונספט, אותם היא תציג בתערוכת טוקיו ה-43 שתיפתח ב-23 לנובמבר (20-22 לעיתונאות).

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

טויוטה FCV קונספט:

ככובת הבמה של טויוטה בתערוכה וככל הניראה גם אחת המכוניות החשובות בעולם, תהיה מכונית המימן טויוטה FCV שנחשפה היום לראשונה. מדובר בדגם טרום ייצור של מכונית חשמלית סדרתית המונעת באמצעות תא דלק מימני (FC) ותשווק במהלך שנת 2015 במספר מדינות נבחרות בעולם, מדינות אשר החלו להקים תשתית בסיסית לתדלוק במימן. טויוטה מצפה למכור כ-10,000 יחידות מהדגם בכל שנה. למרות שעוד יצרנים מנסים את כוחם בתחום הנעת המימן, טויוטה היא כניראה החברה הנכונה ואולי היחידה בעולם כיום שמסוגלת להתחיל את המהפכה הזו, בדיוק כפי שעשתה עם הנעה היברידית באמצעות הפריוס.

 

טויוטה GT86 קבריולט (קונספט):

טויוטה כבר הציגה השנה את ה-GT-86 קבריולט קונספט בתערוכת ז'נבה האחרונה (מרץ 2013) ובתערוכת טוקיו היא תציג את אותו הקונספט, תחת השם היפני FT-86, עם מספר שינויים קלים בעיצוב וכמובן הגה בצד הלא בהתאם למיקום התערוכה. נאמר זאת ביפנית פשוטה: "יאללה טויוטה, לייצור".

 

טויוטה אקווה G ספורט:

טויוטה אקווה היא אחות תאומה, אך לא זהה, של היאריס ההיברידית, נבדלת רק בעיצוב שונה המיועד לצעירים/צעירים ברוחם ובתג מחיר גבוה יותר. האקווה משווקת בארה"ב תחת השם פריוס C. בתערוכת טוקיו, טויוטה תציג גרסה ספורטיבית של האקווה, אמנם ללא שינוי ביחידת ההנעה ההיברידית אך עם עיצוב ספורטיבי וכיול שבוצע ע"י גאזו רייסינג (Gazoo Racing)– חטיבת המרוצים וספורט של טויוטה.

 

קונספט למונית יפנית "JPN TAXI”:

אנחנו לא יודעים לומר אם טויוטה מעוניינת להתחרות במונית הלונדונית השחורה, אך היא בהחלט מודה שהקונספט JPN TAXI, אשר יעשה את הופעת הבכורה העולמית שלו בתערוכת טוקיו, עוצב בהשראת אותה מונית מפורסמת.

 

המונית בעלת מידות קטנות יחסית לטובת תמרון עירוני נוח (א/ר/ג: 4.35 מטר/1.69 מטר/1.70 מטר) אך יחד עם זאת בעלת בסיס גלגלים ארוך למדי של 2.75 מטר, בכדי לאפשר מקסימום מרווח ליושבים מאחור. המונית תוכננה בכדי שתעמוד בתקנות של השוק היפני ותאפשר להסיע עד חמישה נוסעים (2 על דרגשים מתקפלים), דלתות הזזה חשמליות עם מפתח רחב יחד עם רצפה נמוכה יאפשרו כניסה נוחה וכן אפשרות להסיע נכה על כיסא גלגלים. ההנעה של המונית היא באמצעות מערכת הנעה היברידית המבוססת על גפ"מ (LPG).

 

מיניוואן שבעה מושבים – Noha ו-Voxy:

במיוחד עבור השוק היפני, טויוטה תציג בתערוכה שני דגמי קונספט למיניוואן 7 מושבים. שני המיניוואנים זהים מכנית, אך נבדלים בעיצוב. לדגמים מידות זהות עם אורך של 4.71 מטר, רוחב של 1.73 מטר, גובה של 1.82 מטר ובסיס גלגלים של 2.85 מטר. הדגמים יוצעו עם מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי או עם מערכת ההנעה של הפריוס על בסיס מנוע 1.8 ליטר.

 

יחד עם שאר דגמי הקונספט, טויוטה תציג בנוסף שני כלי תחבורה אישיים: i-Road שהוצג מוקדם יותר השנה ומזכיר את הטוויזי של רנו וה-FV2, כלי תחבורה אישי שהשליטה בו נעשית ללא הגה אלא באמצעות תנועת הגוף בלבד.