טויוטה פריוס פלאג-אין (PLUG IN), הגרסה ההיברידית נטענת של הפריוס מושקת בישראל ומציעה טווח חשמלי של 25 ק"מ וצריכת דלק של 47.6 ק"מ לליטר.

טויוטה פריוס פלאג אין היברידית בישראל

חברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, מתחילה בשיווק המכונית ההיברידית החשמלית הנטענת- פריוס פלאג-אין (Plug in) שתשווק במחיר של 189,00 שקל. פריוס פלאגן-אין נבדלת מהפריוס ההיברידית הרגילה באמצעות סוללה גדולה יותר, נטענת, המאפשרת טווח נסיעה חשמלי של 25 ק"מ עד מהירות של 85 קמ"ש וצריכת דלק משולבת של 47.6 ק"מ לליטר.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מאז הצגת הטכנולוגיה ההיברידית בישראל, עם תחילת שיווקה של הפריוס בארץ בשנת 2004, מסרה יוניון מוטורס למעלה מ- 10,000 מכוניות מדגם זה. בשנה שעברה הצטרפה לפריוס האוריס ההיברידית החדשה בדורה השני והיאריס ההיברידית ובסה"כ מסרה טויוטה בישראל בשנת 2012 בלבד כ-2,300 מכוניות היברידיות. בהמשך השנה תצטרף גם הקאמרי ההיברידית החדשה.

 

הפריוס פלאג אין בעלת אותה מערכת הנעה היברידית של הפריוס הרגילה המבוססת על מנוע בנזין 1.8 ליטר בהספק 99.3 כ"ס ומנוע חשמלי בהספק של 81.6 כ"ס היוצרים הספק כולל של 136 כ"ס. נתוני התאוצה זהים לפריוס הרגילה, 10.8 שניות 0-100 קמ"ש וגם כאן יחידת ההנעה משודכת לתיבה רציפה.

 

טויוטה פריוס פלאג-אין - המפרט הטכני המלא

 

לפריוס פלאג-אין סוללת ליתום-יום בקיבולת של 4.4kWh (לעומת סוללת ניקל-מטאל בפריוס הרגילה). טעינת הסוללה נעשית באמצעות שקע ביתי רגיל 10A חד פאזי (בדומה למכשירי חשמל ביתיים רגילים כגון תנור אפיה, מזגן וכו'). בכוונת יוניון מוטורס לשתף פעולה עם רשתות טעינה חשמליות אשר יאושרו על-ידי המדינה, ללא בלעדיות עם ספק טעינה אחד, וזאת על מנת להעניק לצרכן את חופש הבחירה המרבי. לפריוס פלאג-אין 3 מצבי נהיגה המשתנים בלחיצת כפתור: היברידי HV, חסכוניECO וחשמלי בלבד EV-City.

 

 

הפריוס פלאג-אין תשווק בישראל ברמת גימור אחת הכוללת, בין היתר, מערכת בקרת אקלים, כניסה והתנעה ללא מפתח, מערכת מולטימדיה TOYOTA TOUCH, אפשרות הפעלה מרחוק של מערכת המיזוג באמצעות שלט טרם הכניסה לרכב, מערכת תצוגה עילית על שמשת הרכב ואביזרים כגון ממשק Bluetooth לטלפון הנייד, כניסותUSB ו- AUX למכשירים חיצוניים ועוד.

 

רן דנאי, מנכ"ל יוניון מוטורס, מסר היום: "תחילת שיווק ה- PRIUS PLUG-IN מביאה לראשונה לציבור הישראלי את טכנולוגית העתיד, המאפשרת ליהנות מהשילוב האולטימטיבי בין יתרונות הרכב החשמלי לבין שימושיות וגמישות מוכחות של הטכנולוגיה ההיברידית שזכתה להצלחה עולמית. TOYOTA היא המובילה העולמית בתחום ההנעות החלופיות, ומקפידה על כך שהטכנולוגיות החדשות שהיא מציעה יהיו מבוססות על שימוש יומיומי נוח, קל ופשוט ללא מגבלות ואילוצים, וללא צורך בביצוע שינויים באורח החיים ובהרגלי הנסיעה".

 

 

על פי התוכניות האסטרטגיות של טויוטה, מערכת ה-PLUG-IN תהווה את הפתרון האופטימאלי ל-10-20 השנים הקרובות ובעתיד צפויה גם להציע טכנולוגיה זו בדגמים נוספים.

AKIHIKO OTSUKA, המהנדס הראשי להנעות חלופיות ב- טויוטה העולמית, התבטא בנוגע לנושא זה: “אינני מאמין שבשנים הקרובות רכב חשמלי מלא יוכל להוות תחליף לרכבים היברידיים ו-PLUG-IN".

 

טויוטה נשענת על ניסיונה המוכח בהחדרת טכנולוגיות חדשות בענף הרכב ובפריצת הדרך המוצלחת שעשתה בנושא ההנעה החלופית, עם תחילת ייצור המוני של רכבים היברידיים. מאז שנת 1997, עת החלה טויוטה בשיווק המוני של מכוניות היברידיות, נמכרו בעולם מעל ל- 4 מיליון מכוניות היברידיות, בראשן ה- PRIUS האייקונית עם 2.7 מיליון מכוניות. בשנה האחרונה ניצב הרכב במקומות הראשונים בטבלאות המכירות העולמיות.

תגובות (14)

This comment was minimized by the moderator on the site

הייתי בטוח שלא יאשרו את זה הטענה ביתית:-)

This comment was minimized by the moderator on the site

189000 ש"ח? על מה ולמה?<br />טויוטה זה רק קורולה....שאר הדגמים חבל על הכסף!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

עד עכשיו המדינה לא אישרה הטענה ביתית מכיוון שרצו יותר מיסים ופיקוח, עכשיו זה פותח דלת לעוד חברות עם הטענה ביתית:-)

This comment was minimized by the moderator on the site

מחיר הפלאג-אין בישראליסטן בה צריך לממן את כל כתות הטאליבן והאייתולות = נתבע לצורך זה , תג מחיר אידיוטי מופרח, חוצפתי ולא כלכלי בכלל , נו, והיכן נתקע את השטקער? מתי? ואיפה.? יש תשתית לכך? עוד פעם...

מחיר הפלאג-אין בישראליסטן בה צריך לממן את כל כתות הטאליבן והאייתולות = נתבע לצורך זה , תג מחיר אידיוטי מופרח, חוצפתי ולא כלכלי בכלל , נו, והיכן נתקע את השטקער? מתי? ואיפה.? יש תשתית לכך? עוד פעם סיפורי הברון מינכאוזן!???!

המשך קריאה
This comment was minimized by the moderator on the site

עוד אחד לאוסף הריקולים המפואר.

This comment was minimized by the moderator on the site

אתם מפספסים, מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שעד היום לא אפשרה הטענה משקע ביתי,בטענה שזה לא בטיחותי,כשהסיבה האמיתית היא הפסד במיסים.<br />היום ניתן להטעין בבית , אין לי תיכולת לשלם 189...

אתם מפספסים, מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שעד היום לא אפשרה הטענה משקע ביתי,בטענה שזה לא בטיחותי,כשהסיבה האמיתית היא הפסד במיסים.<br />היום ניתן להטעין בבית , אין לי תיכולת לשלם 189 אלף על טויוטה אבל זה פותח דלתות לחברות אחרות כמו ניסאן מיציבושי ועוד שיש להם רכבים חשמליים עם הטענה בשקע בייתי בחצי מהמחיר של טויוטה, ככה שזה בשורה טובה לכל עם ישראל

המשך קריאה
There are no comments posted here yet
הצג תגובות נוספות

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location