פריוס PHV תציע נסיעה טווח חשמלי של 24 ק"מ וצפי לתג מחיר שינוע בין 170-200 אלף ש"ח.

טויוטה פריוס PHV בישראל - תחילת שיווק ב-2012

חברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, הציגה הבוקר (ג') במסיבת עיתונאים בנמל תל אביב את הפריוס PLUG-IN, היברידית נטענת על בסיס הפריוס עם טווח חשמלי מוארך. תחילת השיווק ברבעון השני של 2012 יחד עם שיווקה בשאר העולם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

פריוס PHV זהה לחלוטין לפריוס הרגילה בתוספת קלה של כ-20 ק"ג בלבד (גם נפח תא המטען זהה). הסוללה מאחור, הוגדלה ותאפשר טווח נסיעה חשמלי של 24 ק"מ עד למהירות של 100 קמ"ש. לאחר השלב החשמלי, הפריוס PHV זהה בהנעה שלה לפריוס הרגילה ומציעה טווח נסיעה נוסף של כ-800 ק”מ. למעט הסוללה השונה בגודלה (גם בטכנולוגיה), מדובר באותה מערכת הנעה בדיוק, מנוע 1.8 ליטר 99 כ"ס ומנוע חשמלי של 82 כ"ס היוצרים יחדיו הספק מרבי משולב של 136 כ"ס ונתון תאוצה של 10.2 שניות 0-100 קמ"ש.

 

נתון צריכת הדלק העומד על כ-47.6 ק"מ לליטר, חושב לפי ניסוי מקיף שערכה טויוטה החל מ-2009 אשר כלל כ-600 רכבי פריוס PHV, במספר מדינות בעולם. זמן הטעינה של הסוללה דרך שקע ביתי סטנדרטי עומד על כ-100 דקות בעלות לפי תעריף החשמל בישראל כ-1.7 ש"ח בלבד המספיקים כאמור ל-24 ק"מ.

 

הסוללה בפריוס PHV מחולקת ביחס של 60% להנעה חשמלית מלאה ו-40% להנעה היברידית. ברגע שהטווח החשמלי הסתיים, המערכת הרגנרטיבית של הפריוס לא טוענת את כל הסוללה אלא רק את החלק הקשור בהנעה ההיברידית, כלומר בכדי להנות שוב מטווח נסיעה חשמלי מוגדל יש לטעון את הסוללה משקע חשמלי.

 

מחירה של הפריוס PLUG-IN טרם נקבע סופית והוא ייגזר מגובה המס שיקבע לרכב זה, כלומר 10% מס כרחב חשמלי או 30% מס כרכב היברידי. במידה ורשויות המס ירצו לעודד את הטכנולוגיה הירוקה והפחות מזהמת הזו, הפריוס PHV תוגדר כמכונית חשמלי ואז מחירה צפוי לעמוד על כ-170,000 ש"ח ואם תוגדר כהיברידית מחירה צפוי לעמוד על כ-200,000 ש"ח. מחירה של שברולט וולט עם טווח של 60 ק"מ, צפוי לעמוד על כ-250,000 ש"ח והיא מוגדרת כרכב חשמלי.

 

באופן עקרוני, טעינת הפריוס PHV יכולה להיעשות משקע ביתי רגיל בזרם של 10 אמפר (כאמור כ-100 דקות לטעינה מלאה). ביוניון מוטורס אין כוונה לעבוד באופן בלעדי עם רשת טעינה מסוימת מתוך רשתות הטעינה שיאושרו ע"י המדינה.

 

רן דנאי, מנכ"ל יוניון מוטורס, מסר היום: "אנחנו גאים להציג היום את ה- PRIUS PLUG-IN לראשונה בישראל. חשוב לנו שהטכנולוגיות החדשות שאנו מציעים ללקוחות לא יחייבו אותם לשנות את אורח החיים ולא יגבילו אותם, אלא להפך. ה- PRIUS PLUG-IN מהווה מבחינת TOYOTA את השילוב האולטימטיבי בין יתרונות הרכב החשמלי לבין שימושיות וגמישות, ומאפשר נסיעה חסכונית, שקטה, ידידותית לסביבה ללא תלות בתשתית זו או אחרת. אנו מאמינים כי המדינה רוצה לעודד כניסת רכבים חשמליים בעלי הנעה חלופית, ומקווים כי תסייע לכך שהאפשרות הזו תהיה נגישה לכמה שיותר לקוחות".