טויוטה עובדת קשה על מנת ליצור מכונית הנעה אחורית מהנה באמת לנהיגה שתזכיר לכולם את שטויוטה בעצמה קצת שכחה.

טויוטה FT-86 II

את גרסת הייצור ל-FT-86, כבר היינו אמורים לפגוש בסוף שנה שעברה. אך בטויוטה לא מתכוונים להוציא מוצר לא בשל, שכן מטרתה העיקרית של ה- FT-86 היא להצית מחדש את הרוח של רכבי ההנעה האחורית של טויוטה (שפחות מוכרים לנו כאן בישראל) יחד עם רמת שימושיות גבוהה שתעודד את הרוכשים להשתמש ברכב באופן יום יומי.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ה- FT-86 II שהוצגה בתערוכת ז'נבה האחרונה, מהווה כ-95% מגרסת הייצור הסופי והעיצוב החיצוני יהיה זהה לדגם הקונספט, למעט חישוקי ה-20 אינצ' (“18 בגרסת הייצור). ל-FT מידות של 4,235 מ"מ אורך, בסיס גלגלים של 2,570 מ"מ וגובהה נמוך נמוך של 1,270 מ"מ. משקל היעד שטויוטה מציבה ל-FT הוא 1100 ק"ג, כ-200 ק"ג פחות מזה של פולקסווגן שירוקו למשל.

 

המנוע מלפנים הוא מבית סובארו 2.0 ליטר בוקסר שטוח, שנועד לאפשר הנמכת מרכז הכובד ושיפור התנהגות הכביש. טויוטה הרכיבה ראש מנוע משלה למנוע של סובארו כולל יחידת הזרקה ישירה חדשה ותוכנת ניהול מנוע שפותחה ע"י טויוטה. לפי טויוטה התוצאה הסופית אמורה להניב כ-200 כ"ס. בטויוטה מציינים שאמנם מדובר במכונית ספורטיבית, אך הם לא יוותרו על אחד הסימנים המובהקים של טויוטה, פליטת CO2 נמוכה וצריכת דלק סבירה.

 

רב סרן שמועתי מדבר על גרסאות חזקות יותר שיוצגו בעתיד ואף על גרסה היברידית, אך גרסת הבסיס, זו שתוצג ראשונה, תאפשר רמת ביצועים בתחום של 7 שניות 0-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 225 ק"מ.

בתחום המתלים, טויוטה FT-86 תעשה שימוש בתצורה מקובלת של מקפרסון מלפנים ורב חיבורי מאחור, אך בטויוטה מדגישים שהם לא פחות ממסתכלים לעבר רמת כיול המתלים של ב.מ.וו. לשם כך, טויוטה תצייד את ה-FT-86 בבולמים מרמה גבוהה בהרבה מאלו שלרוב נמכרים ברכבים מהסוג הזה. בנוסף, עברה ה-FT לא פחות מ-6 חודשים של ניסויים עבור כיול המתלים במרכז הפיתוח של טויוטה באירופה. התוצאה הסופית אמורה לאפשר זוויות גלגול מינימליות יחד עם יכולת לספוג מהמורות מבלי להקפיץ את הנוסעים.

 

גם מערכת בקרת היציבות הותאמה לטעם האירופאי והיא לא תתערב בגסות ותאפשר למכונית להיכנס לתחום מגבלות האחיזה כך שיתאפשר לנהג לחגוג פה ושם. לשלב הייצור הסופי, תגיע ה- FT בעוד מספר חודשים עד חצי שנה.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location