עם כל הכבוד לכל מיני רכבים חשמליים אחרים, טנדרים חשמליים צפויים להיות הדגמים החשמליים הנמכרים ביותר בשוק האמריקאי בשנים הקרובות וזו הסיבה שכמו פורד, שאחד הרכבים החשמליים הראשונים שהיא הציגה הוא הטנדר החשמלי F-150 לייטנינג, כך גם שברולט המציגה כעת את הסילברדו EV שמתחרה ישירות בטנדר החשמלי של פורד. דגמים ראשונים של הסילברדו EV יעלו על הכביש החל מאביב 2023, פנקס ההזמנות לעומת זאת נפתח כבר עתה.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הסילברדו EV תוכנן כטנדר חשמלי מהיסוד על בסיס הפלטפורמה החשמלית המתקדמת של ג'נרל מוטורס (Ultium) וזה גם מה שאפשר לשברולט להטמיע בדגם מגוון פטנטים שימושיים כגון אופציה לחיבור בין הארגז לתא הנוסעים (Multi-Flex Midgate) כך שניתן להוביל בדגם חפצים ארוכים במיוחד - עד 3.3 מטר, תא מטען קדמי ענק ועד 10 שקעי 110V חיצוניים להפעלת כלי עבודה שונים.

 

שברולט סילברדו EV
סילברדו EV בדגם RST הבכיר.

כאופציה, שברולט מציעה בגרסאות הבכירות PowerBase המאפשר לרכב לספק לצרכנים חיצוניים עד 10.2kW כך שבפועל ניתן לחבר את הרכב לרשת החשמל הביתי ולהפעיל לא מעט צרכנים בזמן הפסקת חשמל. פלטפורמת Ultium מאפשרת טעינה אלוטרה מהירה, לכל הדגמים, בהספק של עד 350kW.

 

כפי שאתם יכולים לראות בתמונות, את הסילברדו EV תוכלו לרכוש החל מדגם הבסיס WT הפשוט למראה והמיועד למי שבאמת צריך את הרכב לעבודה קשה ועד לדגם RST הבכיר והמאובזר במיוחד. סילברדו EV בדגם WT מצויד במערכת הנעה חשמלית כפולה בהספק של 510 כ"ס ומומנט של 85 קג"מ ולפי שברולט לדגם טווח נסיעה של עד 644 ק"מ וכושר גרירה של 3629 ק"ג ועד ל-9,072 ק"ג עם חבילת גרירה מיוחדת שתוצע עם הדגם בעתיד. מחיר הבסיס לסילברדו EV WT יעמוד על החל מ-$39,900.

 

סילברדו EV WT
סילברדו EV WT הבסיסי.

הסילברדו EV בדגם RST מצויד במערכת הנעה חשמלית כפולה בהספק של 664 כ"ס ומומנט מרבי של 107.6 קג"מ. לפי שברולט זה מספיק בכדי להאיץ מעמידה ל-96 קמ"ש בזמן של פחות מ-4.5 שניות. לדגם RST טווח נסיעה של עד 644 ק"מ ומחירו בשוק האמריקאי יעמוד על החל מ-$105,000. כמובן שבין שני דגמי הקצה האלו הזה נפגוש עוד גרסאות רבות ומגוונות, כולל לדוגמה דגם Trail Boss עם שדרוגים לשיפור יכולות השטח של הדגם. 

 

סילברדו EV RST
אווירה עשירה בדגם RST.

תא הנוסעים של הסילברדו EV מציג עיצוב מודרני המזכיר יותר רכב פרטי מאשר רכב עבודה. בדגם RST נמצא מול הנהג לוח מחוונים דיגיטלי "11 ומסך מגע מרכזי ענק בגודל של "17 וכפי שאתם יכולים לנחש מערכת המולטימדיה מציעה את כל מה שאפשר לצפות לו ממערכת מודרנית כולל שליטה מרחוק, מצלמות דרך וחנייה, תצוגה עילית, עדכוני OTA ועוד. דגם WT מציע אווירה פשוטה הרבה יותר בתא הנוסעים, אך מבלי לוותר על השימושיות או על אבזור מודני.

 

סילברדו EV
טווח נסיעה של עד 644 קילומטר.

את דגם RST ניתן לקבל עם חישוקי ענק בקוטר מופרך של "24 ועם עם מתלי אוויר המאפשרים להנמיך או להגביה את המרכב בטווח של עד 50 מ"מ. את דגם זה ניתן לקבל גם עם מערכת היגוי לכל ארבעת הגלגלים המקטינה משמעותית את רדיוס הסיבוב של הדגם.