טעינה טסלה
תחל תחל החודש (25 במאי) לחייב על טעינה.
טעינה טסלה
תחל תחל החודש (25 במאי) לחייב על טעינה.

מאז שהחל השיווק של טסלה בישראל במרץ אשתקד, טסלה אפשרה ללקוחות המותג להטעין בעמדות הטעינה המהירות שלה (Supercharger) ללא כל עלות. כעת טסלה מודיעה ללקוחות המותג שהחל מה-25 במאי 2022 היא תחל לחייב על השימוש בעמדות הטעינה המהירות, אך בשלב זה טסלה עדיין לא מציינת מה עלות הטעינה לכל קוט"ש, בחברות טעינה אחרות המחיר לטעינה מהירה עומד על החל מ-75 אגרות עד ל-2 שקלים. 

 

כל לקוחות טסלה שניגשו להטעין את הרכב שלהם בעמדות המהירות גילו תופעה ישראלית לא נעימה, בעלי טסלה שסתם החנו את הרכב שלהם בעמדה כאשר הרכב כלל לא בטעינה, אחרים שכן הטעינו את הרכב אך לא שיחררו את הטעינה גם לאחר שזו מזמן הסתיימה וכמובן, גם חנייה של בעלי רכבי בעירה פנימית שפשוט חנו בעמדה למרות שלא קשה להבחין כי זו חנייה ייעודית לטעינת רכב חשמלי. 

 

טסלה טעינה
מי שלא יזיז את הרכב בסיום הטעינה ישלם עמלה.

נגד הבעיה האחרונה נדרשת התערבות של הרשות המקומית בכדי שפקחי חנייה יוכלו לקנוס רכבים כאלו, עבור השאר לטסלה יש פתרון שטסלה מכנה אותו "עמלת אי פעילות". על כל דקה בה הרכב נשאר בעמדה לאחר סיום הטעינה בעל הרכב יחויב בעל הרכב בעמלת אי פעילות שהיא גבוהה יותר כמובן מעלות הטעינה עצמה. העמלה חלה במידה והתפוסה בעמדות היא מעל ל-50% ולאחר חמש דקות מהרגע שהטעינה הושלמה. 

 

התשלום יתבצע כמובן באופן אוטומטי לחלוטין ותעריף הטעינה משתנה לפי מיקום ושעת הטעינה. לטסלה יש כיום 8 תחנות טעינה פעילות מאילת ועד לקריית שמונה כאשר בכל תחנה יש בין 4 עד 8 עמדות (54 סה"כ כיום) וסביר להניח כי בהתאם לדרישה יתווספו בעתיד עוד עמדות באותן תחנות. מרבית עמדות הטעינה הן בהספק של 250kW, חלקן הקטן בהספק של 150kW. עד לסוף השנה טסלה מתכננת להשלים את הקמתן של עד שש תחנות טעינה.

 

באירופה טסלה החלה לאחרונה לאפשר לרכבים חשמליים של יצרנים אחרים לעשות שימוש בעמדות הטעינה שלה, הניסוי הזה שהחל אשתקד הוכתר כמוצלח כך שכנראה שזו רק שאלה של זמן עד שגם עמדות הטעינה של טסלה בישראל ישרתו רכבים חשמליים של יצרנים אחרים. 

 

עדכון: טסלה תגבה על טעינה מהירה סכום 1.25 ₪ על כל קוט"ש (kW) ולצד זה היא מוסיפה כאמור קנסות על חוסר פעילות לאחר השלמת הטעינה. אם 5 דקות לאחר סיום הטעינה לא תגיעו לפנות את הרכב תשלמו סכום של 2.0 ₪ על כל דקה מעבר, במידה והתפוסה בתחנה עומדת על 50%. אם התפוסה בתחנה עומדת על 100% הסכום הזה יוכפל ל- 4.0 ₪ לדקה, כלומר "שעת חנייה" בעמדת טעינה יכולה לעלות לכם סכום לא מבוטל של 240 ₪. החשיבות העיקרית בגבייה על טעינה היא שכעת יעשו בעמדות את השימוש לו הם נועדו, טעינה מהירה כאשר באמת צריך את זה ולא כי זה בחינם כך שהתפוסה בעמדות צפויה לרדת משמעותית לעומת התקופה בה הטעינה הייתה בחינם, במיוחד בעמדות במרכזי קניות. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
 • תגובות 9

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  avatar
  2028 · 12/05/2022
  ברוכים הבאים ל2028, אצלך בבית תטעין תרכב עם עמדה מנוהלת מפוקחת, לטעינה מלאה, ב100 שקלים. בעמדה ציבורית בכחצי שעה 150 שקלים. 
  בעמדה ציבורית, 10 דקות או פחות, 200 שקלים. מואהאה מואהאה מואהאה !!!!!!!!!!!!!!!! 
 • This commment is unpublished.
  avatar
  מצחיק · 12/05/2022
  סרטוני יוטיוב מארה"ב , מראים עמדות טסלה שמוזנות דרך גנרטור. חחחחחחח
 • This commment is unpublished.
  avatar
  חלם זה כאן · 12/05/2022
  ברחוב שלי יש 4 עמדות טעינה רגילות ציבוריות, של חברה  פרטית. 2 פסיכים עם טנדרים לא חשמליים, כל הזמן  תופסים  2 עמדות. כולם מכירים אותם, כולל כל הפקחים  בשכונה. העירייה מודעת. ולא עושים כלום. 
  • This commment is unpublished.
   avatar
   יריב · 12/05/2022
   כל עוד העירייה לא מחוקקת חוק עזר, לא ניתן לתת קנס וזו הבעיה. אין תקנה שאוסרת חנייה של רכב לא חשמלי בעמדת טעינה שרובן, מוצבות במקומות חנייה רגילים. 
  • This commment is unpublished.
   avatar
   חתול שחור חתול ל · 12/05/2022
   מכירים את המקום והסיפור. ולאף אחד אין רכב חשמלי,כולל אורחים של כל השכנים בחגים. 2 עמדות עומדות ריקות 24/7/365.
  • This commment is unpublished.
   avatar
   מה עושים?? · 12/05/2022
   אין להם מקום, טנדרים גדולים. הם שכנים, גרים שם. רחוב צפוף. פחחחחח
 • This commment is unpublished.
  avatar
  דידי · 12/05/2022
  שימו מצלמה חכמה שתתעד רכב על דלק, ויקנסו אותו 100 שקל על כל 10 דקות. 


  וחצי שעה אחרי טעינה של רכב חשמלי קנס גם של 100  שקל כל 10 דקות. חצי שעה ראשונה כולה 100 שקל. 
  • This commment is unpublished.
   avatar
   הקטנוני בעמ · 12/05/2022
   המצלמה או החיישן אינם חכמים. מי שחכם היא התוכנה הלומדת AI. 
  • This commment is unpublished.
   avatar
   קאק דילה · 12/05/2022
   10 דקות ראשונות מחמת הספק לרכב בנזין - פנצ'ר, האישה יולדת, הכנס כאן תירוץ נוסף. ואין מקום פנוי  במגרש...