כלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, החלה בשיווק יונדאי אלנטרה 2022 החדשה שלראשונה מצוידת במערכת הנעה היברידית, שתהיה גם מערכת ההנעה היחידה של הדגם בישראל ותתחרה ישירות בקורולה סדאן ההיברידית. האלנטרה ההיברידית החדשה תשווק בישראל בשתי רמות גימור ובמחירים החל מ-147,900 ₪.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מערכת ההנעה של האלנטרה ההיברידית מבוססת על אותה מערכת הנעה היברידית המוכרת לנו מהאיוניק, שילוב של מנוע 1.6 ליטר GDI במחזור אטקינסון עם 105 כ"ס ו-15.0 קג״מ יחד עם מנוע חשמלי בהספק של 43.5 כ״ס ומומנט של 17.3 קג״מ, יחדיו הם יוצרים יחידת הנעה בהספק כולל של 139 כ"ס ו-27 קג"מ. על הכביש זה מספיק לנתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 10.5 שניות (10.8 שניות ברמת הגימור הגבוהה) ולמהירות מרבית של 178 קמ"ש (175 קמ"ש ברמת הגימור הגבוהה). 

 

2022 יונדאי אלנטרה היברידית החדשה
עיצוב חיצוני נועז ומוחצן.

הסוללה כאן (ליתיום-יון פולימר) קטנה במעט מזו של האיוניק (1.32kWh לעומת 1.56kWh) והמערכת מעבירה את הכוח על הגלגלים הקדמיים דרך תיבת 6 הילוכים כפולת מצמדים - כמו באיוניק. לדגם צריכת דלק משולבת של 22.7 ק"מ לליטר - לאלנטרה ההיברידית תקינה אמריקאית. היתרון של סוללת ליתיום-יון פולימר הוא עמידות למספר מחזורי טעינה/פריקה רבים יותר לעומת סוללות ליתיום-יון רגילות לצד יכול טעינה/פריקה מהירה יותר (בזרם גבוה יותר) כך שהרכב מנצל בצורה אופטימלית יותר את מערכת הבלימה הרגנרטיבית. 

 

האלנטרה החדשה מבוססת על פלטפורמה חדשה (K3) והיא גדולה ומרווחת יותר מהדגם היוצא, עם תוספת של 56 מ"מ (4,658 מ"מ), 25 מ"מ לרוחב (1,826 מ"מ) ולבסיס הגלגלים נוספו 20 מ"מ (2,720 מ"מ). לפי יונדאי, האלנטרה החדשה מציעה מרווח משופר לנוסעים עם תוספת משמעותית של 58 מ"מ למרווח הרגליים במושב האחורי. עם מידות אלו, האלנטרה החדשה גדולה יותר מהקורולה סדאן וגם מהסיוויק סדאן.

 

2022 יונדאי אלנטרה החדשה תא הנוסעים
איכותי, מרווח וטכנולוגי יותר.

העיצוב החיצוני מוחצן וזוויתי, תא הנוסעים לעומת זאת נקי, מודרני ומאופק יותר למראה. איכות החומרים שודרגה לעומת הדגם היוצא וכך גם הטכנולוגיה עם לוח מחוונים דיגיטלי "10.25 בעל שלושה מצבי תצוגה לבחירה, מערכת מולטימדיה "8 עם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, נמצא גם את ההגה החדש של יונדאי אותו פגשנו בטוסון החדש, תאורת אווירה עם 64 גוונים לבחירה, משטח טעינה אלחוטי ועוד, בהתאם לרמת הגימור.

 

2022 יונדאי אלנטרה החדשה
.יונדאי אלנטרה החדשה.

מפרט הבטיחות עשיר וכולל בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירה על מרכז נתיב הנסיעה ומנגנון זחילה בפקקים, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, בלימה אוטונומית, ניטור שטח מת כולל תיקון אקטיבי להיגוי למניעת תאונה, ניטור תנועה חוצה מאחור כולל בלימה אוטונומית, מערכת יציאה בטוחה, מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב, בקרת ערנות נהג, אור גבוה אוטומטי (LED) ועוד. במבחני הריסוק של ארגון IIHS האמריקאי הדגם זכה לציון מרבי המקביל לחמישה כוכבים ולתואר TOP SAFETY PICK.

 

כאמור, האלנטרה ההיברידית תשווק בשתי רמות גימור, רמת הגימור הבסיסית פרימיום (Premium) כוללת, בין היתר: מולטימדיה "8 עם דיבורית BT והרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, כפתור VIEW להפעלת מצלמה אחורית, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, מפתח חכם לכניסה והנעה, התנעה מרחוק באמצעות שלט, בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold, בורר מצבי נהיגה Drive Mode, חיישן אורות, חיישני חניה אחוריים מקוריים, מערכת להנעת חירום במקרה של פריקת מצבר V12, פנסי איתות במראות, תא מטען עם פתיחה חכמה, תאורת יום ותאורה אחורית LED וחישוקי סגסוגת "16 עם צמיגי 205/55. רמת הגימור הבכירה סופרים (Supreme) מוסיפה לרשימה משטח טעינה אלחוטית לטלפון הנייד, לוח מחוונים דיגיטלי SVC בעל תצוגה משתנה, תאורת LED בפנסים הקדמיים, גג שמש חשמלי וחישוקים סגסוגת "17 עם צמיגים במידות של 225/45. יונדאי אלנטרה היברידית 2022 - מפרט טכני מלא להורדה.

 

2022 יונדאי אלנטרה היברידית מחירון:

  • יונדאי אלנטרה היברידית פרימיום - 147,900 ₪
  • יונדאי אלנטרה היברידית סופרים - 149,900 ₪

יונדאי מעניקה אחריות מורחבת על הסוללה ל-7 שנים או/עד 150 אלף ק"מ ואחריות מלאה על כל הרכב למשך 5 שנים או/עד 100,000 ק"מ.