יונדאי מסירה את הלוט מעל ה-ולוסטר, הקופה הייחודית של יונדאי בעלת דלת הצד השלישית.

יונדאי ולוסטר קופה

יונדאי ולוסטר קופה, שנחשפה היום בתערוכת דטרויט ותגיע לאולמות התצוגה במהלך השנה, מציגה גישה ייחודית למכונית קופה עם דלת צד שלישית לגישה נוח לספסל האחורי. זו אמנם לא הפעם הראשונה בה אנחנו פוגשים דלת צד שלישית במכונית קופה, אך לרוב זו הייתה דלת "התאבדות" עם ציר אחורי ולא דלת עם ציר קדמי. לפי יונדאי התמחור באירופה יהיה בין רנו מגאן קופה לבין פולקסווגן שירוקו.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הולוסטר מיועדת להיות מכונית עם התנהגות כביש ספורטיבית וחסכונית בצריכת הדלק כדוגמת הונדה CR-Z. אנחנו נעדיף לראות אותה בהמשך גם עם יחידות הנעה חזקות יותר שיאפשרו לולוסטר להתחרות בשירוקו של פולקסווגן. עד שזה יקרה, הולוסטר מצויידת במנוע 1.6 ליטר חדש המוצג לראשונה עם הזרקת דלק ישירה (GDI) בהספק מרבי של 138 כ"ס המתקבל ב-6,300 סל"ד ומומנט של 17 קג"מ המתקבל ב-4,850 סל"ד. המנוע משודך לתיבת שישה הילוכים ידנית חדשה או תיבת DCT שישה הילוכים רובוטית כפולת מצמדים וההנעה היא קדמית. יונדאי לא חושפת נתוני ביצועים, אך מתגאה בכך שה-ולוסטר קופה בעלת צריכת דלק טובה משל הונדה CR-Z.

 

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/v/h16e9RTqss8?fs=1&hl=en_US{/iframe}

 

יונדאי מבטיחה שה-ולוסטר תהיה מהנה לנהיגה ולכן התקינה למשל מוט מייצב בקוטר של 23 מ"מ לשליטה על הנטיה לגלגול. ההיגוי אמנם חשמלי,אך מכוון להיות מהיר מדויק וספורטיבי באופיו. הולוסטר מגיע כסטנדרט עם חישוקי "17 וצמיגים במידות של 215/45 וכאופציה עם חישוקי "18 וצמיגים בחתך נמוך יותר של 215/40.

 

ליונדאי ולוסטר מידות הדומות לפולקסווגן שירוקו עם אורך כולל של 4,229 מ"מ, רוחב של 1,790 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,649 מ"מ שאמור לאפשר מקום של ממש מאחור יחד עם התקרה היחסית גבוהה שלא משתפלת לאחור בחדות. משקלה של ה-ולוסטר עומד על 1,172 ק"מ מה שמעמיד את יחס ההספק משקל על 8.6 ק"מ ל-כ"ס, שבהערכה גסה יכול להספיק לאזור ה-9 שניות בהאצה ל-100 קמ"ש.

 

עיצוב הפנים לא פורץ גבולות והוא נראה יונדאי למהדרין. מעבר לכך, תא הנוסעים עמוס בטכנולוגיה. מסך מגע "7 מגיע כסטנדרט ומאפשר שליטה על מערכת השמע, טלפון סלולרי, הצגת וידאו דרך חיבור USB ואף התממשקות לקונסולת משחקים. יונדאי ולוסטר כוללת גם את המערכת החדשה של יונדאי Blue Link (רק לשוק האמריקאי נכון להיום). המערכת מאפשרת לזמן כוחות חירום במקרה של תאונה, הזעקת סיוע בדרכים, התנעה מרחוק של הרכב ופתיחת הדלתות, כתיבת הודעות טקסט בצורה קולית ומערכת ניווט מתקדמת.

 

ליונדאי ולוסטר מידות הדומות לפולקסווגן שירוקו עם אורך כולל של 4,229 מ"מ, רוחב של 1,790 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,649 מ"מ.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location